Pre akčné dievčatá: Dopracuj sa k sexi postave kĺzaním. Je tu flowin

Chceš sa venovať niečomu menej tradičnému? Skús flowin, vďaka ktorému si vytvaruješ všetky svaly, schudneš a dokonca si zlepšíš držanie tela. Čo povieš? 

Pre akčné dievčatá: Dopracuj sa k sexi postave kĺzaním. Je tu flowin
21. JUL 2015

Ešte si nepočula o flowine? Alebo o tomto cvičení vieš, len si stále nenabrala dostatok odvahy? Nemáš sa čoho báť, pretože tempo cvičenia si ľahko prispôsobíš, aj keď si úplná začiatočníčka. Navyše súčasťou flowinu sú desiatky cvikov v rozličných stupňoch náročnosti, ktoré možno podľa potreby obmieňať. Poďme však poporiadku.

Čo je flowin?

História flowinu sa začala písať ešte v roku 2006. Cvičenie vzniklo vo Švédsku. Zo Škandinávie sa rýchlo rozšírilo do ďalších krajín, Slovensko nevynímajúc. Aj u nás sa cvičí niekoľko rokov. Napriek tomu patrí medzi menej známe športové aktivity, čo je škoda, pretože má veľa pozitívnych účinkov na telo i psychiku.

flowin ad

Pri flowine sa využívajú špeciálne podložky a hmotnosť vlastného tela. Ako to funguje? „Flowin je cvičenie silovo-aeróbneho charakteru, ktoré je založené na báze sklzu a ,protisklzu᾿. Používa sa jedna veľká podložka a dve malé podložky na ruky alebo nohy, pomocou ktorých sa na podložke šmýkaš. Aktivuješ pri tom svaly, o ktorým možno ani nevieš, že máš. Zapájaš hlboký stabilizačný systém, teda brušné a chrbtové svaly a to tak, že musíš prekonať odpor podložky a navyše s ňou aj spolupracovať,“ vysvetľuje podstatu flowinu inštruktorka Miška Danková zo štúdia JUMP v Bratislave. 

Veľkou výhodou je teda posilnenie všetkých svalov, vrátane stredu tela, ktorý je nazývaný aj „core“. Napríklad v pilatese je stred tela považovaný za zdroj energie, z ktorého vychádzajú všetky pohyby. Ak je stred tela oslabený, prejavuje sa to napríklad ťažkosťami pohybového aparátu, ako je bolesť chrbta a podobne. Nehovoriac o tom, že ochabnuté brucho sexi nie je. Vďaka flowinu si teda môžeš formovať brušné svaly, spevniť celé telo a tiež schudnúť.

Neboj sa, nuda nehrozí!

S pomocou podložiek sú kardio aktivity i posilňovacie cvičenia oveľa náročnejšie, čiže výsledky dosiahneš rýchlejšie. Pozor si však treba dať na správnu techniku jednotlivých cvikov! Preto je lepšie cvičiť pod dohľadom skúseného inštruktora.

Chceš sa pri cvičení zabávať? Žiadny problém. Desiatky cvikov sú zárukou toho, že sa nudiť nebudeš. Tiež nebuď prekvapená, ak sa s flowinom stretneš aj v rámci iných skupinových cvičení, napríklad v spojení s bosu alebo kruhovým tréningom. 

V rámci seriálu pre akčné dievčatá ti každý týždeň predstavíme zaujímavé druhy cvičení, ktoré ťa môžu inšpirovať. Nuž a o tom, že mladá dáma má vyzerať skvelo stále, niet pochýb. Platí to aj pre cvičenie. Trendy outfity, určené mladým kočkám, vhodné na rozličné cvičenia, nájdeš v novej kolekcii adidas Stellasport.

flowin ad

Priestory na fotenie poskytlo Štúdio JUMP v Bratislave.

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: letí pevné, nie ultra štíhle telo. stav na piloxing!Pre akčné dievčatá: Letí pevné, nie ultra štíhle telo. Stav na piloxing!

Miluješ pocit, keď zo seba vydáš pri cvičení maximum a navyše sa skvelo bavíš? 

 

pre akčné dievčatá jumping

Pre akčné dievčatá: Vyskáč zlú náladu i nadbytočné kilá na jumpingu

Pozeráš videá z rozličných jumping akcií? Hovoríš si, že to musí byť skvelé, ale nevieš sa odhodlať? 

 

Pre akčné dievčatá: dynamicpump vyrysuje tvoje krivkyPre akčné dievčatá: DynamicPump vyrysuje tvoje krivky

DynamicPump je skvelá „makačka“, pri ktorej si vyformuješ všetky svalové partie a získaš pozitívnu energiu. 


flowin AD
flowin AD
flowin AD
flowin AD
6 fotografií >>
Skryť
flowin AD
flowin AD
flowin AD
flowin AD
flowin AD
flowin AD

Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pre akčné dievčatá: Dopracuj sa k sexi postave kĺzaním. Je tu flowin

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.