Pravidlá, ako myslieť v novom roku pozitívne

S problémami budeme bojovať stále, no môžeme sa naučiť, ako „vidieť pohár viac plný, ako prázdny“.

Pravidlá, ako myslieť v novom roku pozitívne
12. JAN 2016

Väčšina z nás si naplno uvedomuje, že keď sa nám darí a cítime sa spokojne, myslieť pozitívne a byť optimistom je veľmi jednoduché. Horšie je to v období, keď prídu problémy. Udržať si pozitívny prístup aj v ťažších situáciách, to si vyžaduje značné úsilie. No pokiaľ sa nám to podarí, teda nebudeme sa na svet pozerať len čierno-bielo, náš život bude neporovnateľne krajší a radostnejší.

Základ je rozhodnúť sa pre pozitívne myslenie

Pozitívny prístup k životu nezískate zo dňa na deň, ale ak ste sa pre zmenu svojho myslenia rozhodli, urobili ste prvý dôležitý krok. Ako konkrétne sa teda k pozitívnemu mysleniu dopracovať? Možností je veľa. Cestou môžu byť knihy, weby či semináre o pozitívnom myslení, ktoré vás navedú správnym smerom. Ak dokážete zmeniť svoje myslenie, zmení sa váš život, a preto sa oplatí na sebe trpezlivo pracovať.

Tipy, ako s pozitívnym myslením začať

Zabudnite na minulosť a neriešte budúcnosť

Jedným z najzákladnejších princípov šťastného života je naučiť sa umeniu žitia v prítomnosti. Minulosť sa zmeniť nedá, preto je dôležité zmieriť sa s tým, čo bolo, poprípade odpustiť a zabudnúť. Budúcnosť je ďaleko a človek často nevie ani to, či sa dožije ďalšieho rána. A budúcnosť najlepšie ovplyvníme tak, že prežijeme naplno dnešok. Pravidlo „tu a teraz“ možno znie ošúchane, ale je najlepšou cestou, ako sa na život pozerať optimistickejšie a zbytočne sa nezaťažovať výčitkami pochádzajúcimi z minulosti či starosťami o budúcnosť. V praxi to znamená, že sa treba naučiť nevenovať pozornosť myšlienkam, ktoré nás vedú do minulosti či budúcnosti a sústreďovať sa maximálne, ako sa dá na prítomný okamih.

Viďte seba samého ako pozitívneho človeka

Pri tomto pravidle využite svoju predstavivosť a naučte sa vizualizovať. Vďaka vizualizácii môžete získať všetko, po čom túžite. Návod na vizualizáciu v každodennom živote získate v článku Zaslúžite si všetko, po čom túžite.

Každé ráno sa prebúdzajte s vďačnosťou

Ďalším dôležitým krokom k pozitívnemu mysleniu je vďačnosť. Veď do života si priťahujeme to, na čo myslíme. Preto si skúste osvojiť jednoduchý rituál: každé ráno alebo večer ďakujte za všetko, čo máte. Dôležité je vymenovať konkrétne veci a situácie, a vďačnosť čo najhlbšie precítiť. Vďaka rituálu vďačnosti sa môžete vyhnúť negatívnym emóciám, ako napríklad hnevu a naopak, cítiť sa šťastne. Nezabúdajte tiež, že kto si neváži malé veci, nezaslúži si veľké. 

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Trénujte svoj mozog a predchádzajte demencii. je tu neurobik.Trénujte svoj mozog a predchádzajte demencii. Je tu neurobik

S previnilým úsmevom odpovedáte milej pani na zdvorilostné otázky, len si neviete spomenúť na jej meno? 

 

Joga: balzam pre dušu aj pre teloJoga: balzam pre dušu aj pre telo

Joga sa považuje za jednu z najzdravších aktivít s hlbokými historickými koreňmi. 

 

Život nie je ružový. ako ho napriek tomu prežiť šťastne?Život nie je ružový. Ako ho napriek tomu prežiť šťastne?

Prečo niektorým stačí k šťastiu málo a iným by neboli dosť všetky poklady sveta? 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pravidlá, ako myslieť v novom roku pozitívne

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.