Potenie pri cvičení môžete eliminovať

adidas

Každý z nás počas bežného pracovného dňa vypotí až pol litra tekutiny. Táto hodnota sa zvyšuje v závislosti od stresových a záťažových situácií, od počasia a stúpa aj pri športe. Potenie je síce prirodzené, ale nie je to nič príjemné, hlavne pri cvičení. Preto počas športových aktivít používajte oblečenie z kvalitných materiálov, deodoranty a nezabúdajte na sprchu po cvičení.

Potenie pri cvičení môžete eliminovať
24. FEB 2014

Potenie je dôležité

Potenie je prirodzený fyziologický dej, ktorý je pre naše telo veľmi dôležitý. Je to spôsob, akým organizmus bojuje s prehriatím, vylučuje z tela škodlivé látky a udržiava si stálu telesnú teplotu. Potíme sa vďaka potným žľazám, ktoré sa nachádzajú pod povrchom našej pokožky.

adidas-potenie1

Kvalitné oblečenie

Značka adidas používa pri tvorbe oblečenia priedušné materiály a technológie, ktoré vaše telo nezaťažia a vďaka ktorým si spríjemníte akýkoľvek druh športu.

CLIMA365 – je technológia, z ktorej sa vyrába oblečenie, ktoré je nositeľné počas celého roka a do všetkých klimatických podmienok. Športovec si môže zostaviť perfektnú kombináciu oblečenia, aby mohol podávať maximálne výkony a cítiť sa dobre.

CLIMACOOL – technológia ponúka kombináciu materiálov regulujúcich teplo a vlhko, vetracie kanáliky a trojrozmerné látky. Technológia dokonale odvádza pot z vášho tela.

CLIMALITE – skladá sa zo 100 percentných syntetických funkčných vlákien. Cieľom je viazať tekutinu, ktorú telo vylučuje v podobe potu, čo najrýchlejšie v textile a odvádza ju von.

Technológie climacool a climalite sa nachádzajú aj v novej kolekcii adidas oblečenia pre ženy na sezónu jar/leto 2014.

adidas-potenie

Pravidelná hygiena

Potenie ovplyvňuje aj vaša strava, nápoje, ktoré pijete počas dňa a samozrejme, že dôležitá je aj hygiena. Sprcha po cvičení by mala byť samozrejmosťou, ale sprcha pred cvičením tiež neuškodí - práve naopak. Zbaví vás zápachu a nahromadených baktérií. Počas cvičenia sa potu môžete zbaviť uterákmi, alebo potítkami a veľkým pomocníkom pre elimináciu potenia pri cvičení sú aj antiperspiranty.

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Potenie pri cvičení môžete eliminovať

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.