Pohyb ako recept na príťažlivosť? Spoznajte ho aj vy!

Mirka

Dokážeme hodiny blúdiť po obchodoch, aby sme našli oblečenie, ktoré nás urobí dokonalejšími (alebo aspoň krajšími). Bez mejkapu sa nepohneme ani na krok. V kabelke máme k dispozícii celý „arzenál“ kozmetiky. Jednoducho chceme zaujať. Vždy a všade.

Pohyb ako recept na príťažlivosť? Spoznajte ho aj vy!
15. OKT 2013

V dnešnom svete je veľmi dôležité, ako človek vyzerá. Dokonalý imidž sa spája s úspechom, uznaním, kariérou, bohatstvom či obdivom. Povrchné? Áno. Aj takto funguje dnešný svet. Zabúda sa na jednu veľmi podstatnú vec. Príťažlivosť je hlavne záležitosťou ľudského vnútra.

Prvotriedny vizážista, kaderník či módny poradca dokáže človeka dokonale „nastylovať“. Lenže pokiaľ zo srdca nevyžaruje spokojnosť, energia a sebavedomie, krása je prchavá. Otázka znie, ako sa stať SKUTOČNE príťažlivým?

Aj šport je cestou k príťažlivosti

Väčšina z nás považuje šport za spôsob, ako získať štíhlosť, ideálnu hmotnosť a vyšportované telo. Pravdou však je, že šport prináša oveľa viac. Je prevenciou mnohých ochorení (cukrovky, rakoviny, srdcovo-cievnych chorôb), posilňuje svalstvo, zlepšuje držanie tela, rovnováhu, stabilitu atď. A je tu aj jedno výnimočné plus. Vďaka športu sa môžeme stať príťažlivejšími. Prečo?

1. Šport zvyšuje sebavedomie

Predstavte si človeka, ktorý má nadváhu niekoľko desiatok kíl. Jeho život sa točí okolo práce, chladničky a televízie. Hanbí sa chodiť medzi ostatných. Najlepšie sa cíti medzi štyrmi stenami. Chýba mu sebavedomie.

Čo sa však stane, keď sa rozhodne športovať? Zrazu má cieľ. Motiváciu. Dokáže prekonať seba samého. Chce sebe i ostatným dokázať, že je niekto. Možno na začiatku je to len o maličkostiach. Tie ho však posúvajú ďalej. Každý jeden dosiahnutý úspech (viac zabehnutých kilometrov, náročnejší tréning v posilňovni, každé jedno stratené kilo) mu dodá sebavedomie. Samozrejme, so športom a zmenou stravovacích návykov ide ruka v ruke aj zníženie hmotnosti a získanie príťažlivejšieho tela, čo tiež kladne ovplyvní sebavedomie.

2. Pohybová aktivita dodáva energiu

Určite ste už viackrát v živote zažili situáciu, že sa vám jednoducho nechcelo ísť cvičiť. Cítili ste sa unavení a bez energie. Navyše ste mali v práci veľmi zlý deň. Napriek všetkým negatívnym okolnostiam ste sa prekonali a šli.

Čo ste cítili počas a po cvičení, sa opisuje len veľmi ťažko. To treba zažiť! Endorfíny sú skutočne zázračné! Zrazu ste ožili, únava sa vytratila. Pracovné problémy sa stali zvládnutejšími. Život krajším. Po príchode domov, ste nabití pozitívnou energiou, urobili ešte fúru ďalších dôležitých vecí.

3. Šport nás robí spokojnejšími a vyrovnanejšími

Stres. Je všade vôkol nás. Nevyhýba sa nikomu. Preto je dôležité, aby sme sa s ním naučili bojovať. Stali sa vyrovnanejšími a spokojnejšími. Aj šport je spôsob, ako stres úspešne zvládať. Pri pohybovej aktivite sa vylučujú hormóny šťastia a znižuje sa hladina stresových hormónov (adrenalín, kortizol). Človek nemyslí na to, čo ho trápi. Nerieši to, čo bolo a čo bude. Len cvičí. Teraz. Dáva do toho všetko. Výsledok? Väčšia spokojnosť a vnútorná vyrovnanosť.

Príťažlivými môžete byť aj vy. Začnite na tom pracovať hneď teraz! Cvičte! Ak vytrváte, úspechy sa dostavia.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Pohyb ako recept na príťažlivosť? Spoznajte ho aj vy!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.