Plávanie je ideálny šport pre ľudí s nadváhou

adidas

Leto sa blíži ku koncu, počasie sa mení z teplých dní na sychravejšie a ak máte radi plávanie, určite sa ho nevzdávajte ani počas jesene a zimy. 

Plávanie je ideálny šport pre ľudí s nadváhou
17. SEP 2014

Krytá plaváreň sa nachádza skoro v každom väčšom meste na Slovensku. A preto sa plávanie môže stať súčasťou vášho životného štýlu. Tento aeróbny šport je ideálny na spaľovanie nahromadených tukov, ale aj pre lepší pocit, že robíte niečo pre svoje zdravie. Z hľadiska intenzity, štýlu či odplávaných kilometrov zistíte, či chudnete, alebo ste už v štádiu naberania svalov. Pri samotnom plávaní zapájate tzv. veľké svaly, ale aj malé, o ktorých ani neviete, že ich máte.

Odporúčame prečítať: Ako vhodne kombinovať určité typy cvičení

Plávanie a jeho výhody

Kým iné športy môžu zaťažovať vaše kĺby, plávanie vaše telo nadnáša, a preto je vhodným športom aj pre ľudí s nadváhou. Ak vás trápi nadváha, plávanie vám pomôže zhodiť nadbytočné kilá. Okrem toho potláča stres a upevňuje psychickú pohodu. Zlepší vašu kondíciu, naučíte sa správne dýchať a zrýchli sa metabolizmus, čo oceníte hlavne pri chudnutí.

Dôležité je odhodlanie

Každá z vás, ktorá trpí nadváhou a chce schudnúť, potrebuje dospieť k odhodlaniu a vykročiť na cestu k svojmu cieľu. K svojej vysnívanej postave sa môžete jednoducho preplávať. Je potrebné zahodiť za hlavu obavy z toho, že sa musíte obliecť do plaviek a čeliť pohľadom ľudí na plavárni. Ak chcete plávaním naozaj schudnúť, plávajte minimálne trikrát do týždňa aspoň 45 minút.

Odporúčame prečítať: Ako začať s cvičením, keď mám nadváhu? 

Úprava stravy

Plávanie vám pomôže zhodiť kilá, ale zároveň je potrebná aj úprava stravy. Problémom ľudí s nadváhou je prehnané striedanie období veľkého prísunu jedla s obdobím diét. Telo začne pri diétach hladovať a, naopak, si viac začne ukladať do zásoby. Začne narastať váha, ktorá môže vyústiť až do obezity.  A obezita znamená abnormálny podiel tukového tkaniva na celkovej hmotnosti tela. Ten je oblepený okolo orgánov ako srdce, pľúca, črevá, žalúdok, či pečeň.

Ak chcete so svojou nadváhou pracovať, začnite žiť zdravšie a venovať sa športom. Plávanie je dobrý začiatok na to, aby ste sa cítili lepšie a žili zdravšie.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Plávanie je ideálny šport pre ľudí s nadváhou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.