Piloxing knockout vám nič nedaruje! Okúste, ako chutí drina

Nestačí vám bežná lekcia piloxingu? Skúste jeho najnovšiu verziu piloxing knockout, ktorá sa cvičí už aj na Slovensku. 

Piloxing knockout vám nič nedaruje! Okúste, ako chutí drina
26. AUG 2015

Zakladateľku piloxingu, Švédku Vivecu Jensen, netreba predstavovať, pretože je vo fitnes svete veľmi známa. Pred niekoľkými rokmi vytvorila program na cvičenie, ktorý spája prvky boxu, pilatesu a tanca, a aktuálne s ním boduje v mnohých krajinách po celom svete. Keďže sama Viveca patrí k akčným a úspešným ženám, rozhodla sa prísť s novinkou. Piloxing knockout sľubuje, že sa pri cvičení dostanete až za hranice svojich možností. Môžete si ho zacvičiť aj u nás, napríklad v Martine alebo v Trenčíne.

Podstata je rovnaká, ale...

Piloxing knockout je síce oveľa akčnejší ako bežný piloxing, avšak základné princípy zostali zachované. Čo to znamená? Tak napríklad je dôležité, aby ste mali počas cvičenia spevnený stred tela, teda oblasť brucha a chrbta. Piloxing knockout sa na rozdiel od bežného piloxingu cvičí v športovej obuvi, nie naboso. Aj pri knockoute sa využívajú špeciálne 250-gramové rukavice, ktoré slúžia ako závažie počas celého cvičenia. Keďže je piloxing knockout náročnejší, trvá zhruba 45 minút. Ak by sme ho chceli charakterizovať, je spojením pilatesu, boxu a základného športovo-kondičného drilu. Čítate správne, tretí prvok pilatesu, teda tanec bol nahradený drilom. Ten obsahuje napríklad známe „angličáky“, rozličné polohy „planku“ (dosky) atď. Cvičí sa vo vysokej intenzite s využitím plyometrických cvikov, funkčného tréningu a kardia.

Plyometrické a funkčné cviky

Plyometrický tréning využíva cviky, ktoré vytrénujú svaly tak, aby boli schopné za čo najkratší čas vynaložiť maximálnu silu. To znamená, že pri cvičení sú zaťažené rýchle svalové vlákna, dochádza k rozvoju sily, rýchlosti a zvýšeniu hustoty kostí. V minulosti ho využívali hlavne šprintéri a skokani. Pri plyometrickom tréningu sa využívajú cviky, ako napríklad výskoky vpred na jednej nohe, výskoky zo vzporu, skoky v stoji s natiahnutím paží atď. S niektorými prvkami tohto tréningu sa stretnete aj na lekciách piloxingu knockout.

Funkčný tréning príliš predstavovať netreba, pretože je čoraz populárnejší. Základom sú cviky, ktoré vychádzajú z bežného života, ako napríklad drepy, výpady, kľuky a podobne. Ide o komplexné cviky, ktoré zapájajú čo najväčšie množstvo svalov.

Ako to vyzerá na lekcii piloxing knockout?

Po úvodnom rozohriatí nasleduje 6 kôl, pričom každé jedno je zložené z troch minút základného tréningu. Ten obsahuje cviky na spevnenie „core“, teda stredu tela. Ďalšie 1,5-2 minúty každého kola tvorí dril. Ako napovedá názov, ide o dynamické cvičenie. Na konci lekcii nechýba uvoľnenie a tzv. prvok čistej energie. 

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Pre akčné dievčatá: letí pevné, nie ultra štíhle telo. stav na piloxing!Pre akčné dievčatá: Letí pevné, nie ultra štíhle telo. Stav na piloxing!

Čo ťa na piloxingu čaká?

 

Viete vďaka ktorým cvičeniam získate sexi pozadie?Viete, vďaka ktorým cvičeniam získate sexi zadok?

Ste nespokojní so svojím zadkom? Obviňujete zo svojho neatraktívneho pozadia prírodu či gény?

 

 

Piloxing očami zuzky z martinaPiloxing očami Zuzky z Martina

Mnoho žien je presvedčených o tom, že ak sa budú venovať mužským športom, stanú sa z nich "vymakané" ženské s tehličkami na bruchu a s postavou podobnou mužom.


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Piloxing knockout vám nič nedaruje! Okúste, ako chutí drina

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.