Partnerská joga prinesie do vášho života viac porozumenia a harmónie

Mirka

Vytráca sa z vášho vzťahu vzájomné porozumenie? Nemáte kvôli kvantu povinností na seba čas a pomaly sa odcudzujete? Zacvičte si jogu vo dvojici!

1.	Partnerská joga prinesie do vášho života viac porozumenia a harmónie
7. AUG 2014

Joga prospieva telu i duši. Pre mnohých sa stala doslova návykovou, pretože im priniesla úľavu od fyzickej bolesti alebo pomohla lepšie zvládnuť stres, dosiahnuť vnútorný pokoj a viac sa tešiť zo života.

Benefity, ktoré prináša cvičenie jogy

Pravidelné praktizovanie jogy prináša množstvo telesných i duševných výhod. V prvom rade ide o zlepšenie celkovej flexibility, rovnováhy a sily. Prináša tiež úľavu od bolesti chrbta, zlepšuje držanie tela a posilňuje imunitný systém. Joga však nie je obľúbená iba kvôli fyzickým prínosom. Mnohí ju milujú práve preto, lebo priniesla do ich života viac vnútorného pokoja, harmónie a radosti, ktoré sú v dnešnej dobe plnej stresu skutočným darom. Joga môže tiež pozitívne ovplyvniť existujúce i nové vzťahy. Akým spôsobom? Ak je človek spokojný a šťastný, prirodzene sa zlepšia i vzťahy s jeho blízkymi. V prípade, že vám záleží nielen na tom, aby vám joga priniesla fyzické a psychické výhody, ale aj utužila priateľstvo či vzťah, skúste sa venovať joge vo dvojici na lekciách partnerskej jogy.

Odporúčame prečítať: Akro joga. Náročný tréning nielen pre telo, ale aj pre dušu

 

V čom je partnerská joga iná?

Základom partnerskej jogy sú jogové asány, ktoré sa bežne využívajú v joge, lenže jej súčasťou je aj niečo navyše. Keďže sa cvičí vo dvojici, vzájomné zblíženie sprostredkováva hlavne dotyk a práca s dotykom prevzatá z thajských masáží. Dotyk zbližuje. Je o dávaní, ale aj prijímaní a o vytváraní rovnováhy medzi týmito dvomi aspektmi u oboch partnerov. Vďaka nemu sa medzi dvomi ľuďmi prehlbuje vzájomný vzťah, posilňuje sa dôvera, rešpekt a vytvára sa neuveriteľná harmónia. Práve to je v dnešnej uponáhľanej dobe veľmi dôležité. Dvojice nemajú na seba čas, partneri sú zavalení povinnosťami týkajúcimi sa práce a starostlivosti o rodinu. Časom sa však môže stať, že sa vnútorne odcudzia, preto je viac ako dôležité, aby určitý čas trávili spoločne. Jednou z možností, ako to urobiť, sú lekcie partnerskej jogy.

Klasické štýly jogy môžu na niekoho pôsobiť ťažkopádne či nudne, ale partnerská joga je plná ľahkosti a hravosti. Zohratá dvojica dokáže predviesť malé divadelné predstavenie. Skúsenejší sa môžu časom dopracovať i k jogovým pozíciám, ktoré sú typické pre akro jogu a niekedy sú aj súčasťou partnerskej jogy.

Odporúčame prečítať: Tantrická joga vás zbaví (nielen) problémov v sexe

 

Ak si myslíte, že partnerská joga je len o zamilovaných pároch, partneroch či manželoch, mýlite sa. Pokojne si ju môžete vyskúšať s kamarátkou či kamarátom. Najväčšie čaro má však vtedy, keď sa jej budete venovať so svojou životnou láskou.

Zdroj video: yotube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (Ambro)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Partnerská joga prinesie do vášho života viac porozumenia a harmónie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.