Páči sa vám bootcamp? V zime spálite na tréningu ešte viac kalórií!

Mirka

Bootcamp pochádza z amerických vojenských výcvikových táborov, a preto si mnohí myslia, že je iba pre trénovaných jedincov. Nie je to pravda, pretože bootcamp centrá ponúkajú rozličné úrovne tréningov. Začať môžete hneď! A pokiaľ chcete schudnúť, môžete sa tešiť na viac spálených kalórií ako pri cvičení v lete.

Páči sa vám bootcamp? V zime spálite na tréningu ešte viac kalórií!
22. JAN 2014

Bootcamp je vhodný pre všetkých, ktorí majú radi akčné cvičenia a potrebujú byť pri tréningu neustále motivovaní. Cvičenie plné driny, ale aj zábavy ocenia rovnako začiatočníci ako aj pokročilejší. V rámci lekcií bootcampu je veľký dôraz kladený na správne vykonávanie jednotlivých cvikov, ale aj na dýchanie a motiváciu. Vďaka tomu si človek precvičí všetky svalové skupiny, zlepší vytrvalosť, silu, vyformuje problematické partie, spáli veľké množstvo kalórií a hlavne zlepší funkčnosť vlastného tela. Je to jednoducho jeden zo spôsobov, ako zmeniť zaužívaný životný štýl, pracovať na sebe, spoznať zaujímavých ľudí a užiť si veľa zábavy.

Prečo ľudia milujú bootcamp?

Bootcamp patrí do kategórie cvičení, ktoré sú plné prekvapení. Tréneri sa vždy snažia prísť s niečím novým, dostatočne všetkých účastníkov motivovať a podporiť ich výkon aj vhodným výberom hudby. A čo je najlepšie, bootcamp sa väčšinou cvičí vo vonkajšom priestore, čo benefity cvičenia ešte znásobuje. Vonkajšie prostredie ponúka veľa možností, ako lekciu bootcamp spestriť. Využívajú sa prírodné prekážky, ale aj laná, pneumatiky, činky, reťaze a mnohé iné náčinie.

A ako vyzerá bootcamp v zime? „Tréningy v Bootcamp Slovakia sú väčšinou vonku, aj napriek nepriaznivému počasiu, pretože ako vieme, najlepšie nám to spaľuje na čerstvom vzduchu. Dbáme na to, aby si naši klienti uvedomili, že aj napriek chladnejším mesiacom má efekt cvičenia vonku väčší zmysel. Väčšiu časť roka sme vonku, pri chladnejšom počasí postačí kvalitné termoprádlo. Telo sa snaží brániť proti chladu, a tým sa spáli aj viac kalórií,“ hovorí Tomáš Kurinec z Bootcamp Slovakia.

Nie vždy je však počasie ideálne, a preto sa počas tuhších zím presúva bootcamp do interiéru, kde sú vytvorené vhodné podmienky. „Netrénujeme v klimatizovaných priestoroch, teplota je okolo 9-10 stupňov Celzia. V našom prípade sa jedná o industriálny priestor, ktorý dokonale ladí k téme ¸Bootcamp´, t. j. surový štýl využitia najrozličnejších možných nástrojov (pneumatiky, lodné laná, reťaze, hrazdy, TRX, kettlebells),“ približuje tréning v zime Tomáš Kurinec.

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotosnet, David Castillo Dominici

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Páči sa vám bootcamp? V zime spálite na tréningu ešte viac kalórií!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.