Nové známosti nájdete nielen v kine či na diskotéke, ale aj v telocvični

Mirka

Mnohí trávia veľa času vo virtuálnom svete. Byť online je moderné. No stále je veľa takých, ktorí uprednostňujú osobné zoznamovanie sa. Nových a zaujímavých ľudí možno spoznať na diskotéke, v kine, v kaviarni, ale aj v telocvični alebo v posilňovni.

Nové známosti nájdete nielen v kine či na diskotéke, ale aj v telocvični
25. OKT 2013

„Dlho som sa odhodlávala k tomu, aby som začala chodiť sama na skupinové cvičenie. Kamarátky mali jednoducho iné záujmy. Nakoniec som strach a obavy prekonala. Oplatilo sa. Spoznala som skvelých ľudí! A nebola som jediná, ktorá chodila spočiatku do telocvične sama,“ spomína si na svoje športové začiatky Júlia. Možno aj vy máte podobnú skúsenosť alebo s niečím podobným stále bojujete. Aj tu však platí stará múdrosť, že keď chce človek od života niečo dostať, musí najskôr niečo obetovať. V prípade Júlie to bolo prekonanie vlastného strachu a obáv z nepoznaného. Odmenou jej bolo minimálne to, že spoznala nových ľudí, ktorí majú podobné záujmy ako ona.

Čo všetko získate, ak sa rozhodnete zoznamovať v telocvični?

Existuje mnoho foriem zoznamovania. Kino. Kaviareň. Bar. Výstava. Internet. Každá z nich má svoje výhody a možno aj drobné nevýhody či riziká. No ak sa človek rozhodne pre získavanie nových známostí prostredníctvom športu, získa naozaj veľa. Čo napríklad?

Nové kamarátstva, priateľstvá, kontakty. V tom sú prínosné najmä skupinové cvičenia (aerobic, pilates, joga, jumping, piloxing, zumba). Spoznať nových ľudí však môžete aj v posilňovni, na plavárni či v mestskej telocvični. Skvelé je, že máte  spoločné minimálne to, že máte záujem o rovnaký šport.

Ako to funguje? Ak chodíte cvičiť s dobrou priateľkou, zvyčajne komunikujete hlavne vy dve medzi sebou. V prípade, že ste nútená ísť sama, viac sa sústredíte na ľudí okolo seba a snažíte sa nadviazať rozhovor. „Najprv som chodila cvičiť s dvomi kamarátkami, nakoniec som v pravidelnom cvičení vytrvala iba ja. Zrazu som si začala viac všímať iné baby okolo seba,“ hovorí zo skúseností Lucia.

Pozitív športovania je však oveľa viac. Endorfíny zlepšujú náladu a usmiati ľudia pôsobia na druhých jednoznačne príjemnejšie ako tí negatívne naladení. Platí to aj o sebavedomí. Určite ste si všimli, že šport vás „urobil“ sebavedomejšími.

Čo všetko ešte šport ponúka okrem priateľstiev, sebavedomia a dobrej nálady? Pravidelná pohybová aktivita zlepšuje činnosť imunitného systému, odstraňuje únavu, prospieva svalom, kĺbom a kostiam, je prevenciou proti vzniku civilizačných ochorení, pomáha udržiavať hmotnosť, získať príťažlivé telo atď. To rozhodne stojí za to, aby sa človek prekonal!  


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Nové známosti nájdete nielen v kine či na diskotéke, ale aj v telocvični

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.