Milujete topánky s vysokými opätkami a šport? Skúste heel hop!

Mirka

Fitnes trénerka, tanečníčka, choreografka a tvorkyňa heel hopu Kamilah využila to, čo vedia takmer všetky ženy: vysoké opätky sú sexi, zvyšujú sebavedomie a opticky vylepšujú postavu. Pridala k tomu modernú hudbu, tanečné choreografie a ďalšie dôležité prvky. Vzniklo cvičenie, ktoré je obľúbené v Spojených štátoch, ale svoje fanúšičky má napríklad i v Rusku či v susednej Českej republike.

Milujete topánky s vysokými opätkami a šport? Skúste heel hop!
26. NOV 2013

Sexy pohyby spojené s modernou hudbou a namiesto tenisiek topánky s vysokými opätkami. Aj týmito slovami možno charakterizovať cvičenie, ktoré je známe ako glamour dancing, heel hop či high heels dancing.

Heel hop. To je pot, zábava a inšpirácia!

Podľa tvorkyne tohto skupinového cvičenia  má heel hop mnoho pozitív. V prvom rade sa ženy naučia chodiť a tancovať vo vysokých opätkoch, čo im dodá sebavedomie. A vraj ich to zbaví bolesti a nepohodlia, ktoré s nosením topánok na vysokých podpätkoch súvisia.

Heel hop poskytuje tréning pre celé telo, ktorého výsledkom má byť strata nechcených kilogramov, posilnenie kardiovaskulárneho zdravia, ale aj užší pás, vyformované nohy a lepšie držanie tela. „O tento typ kurzu je veľký záujem, pretože spája tanečné streetové štýly spoločne so sexy pohybmi, ktoré dávajú každej žene pocit sebavedomia a toho, že je žiadaná,“  hovorí majiteľka tanečného štúdia Dance Perfect Lenka Ottová.  

S akými tanečnými štýlmi sa na lekciách heel hopu môžete stretnúť? Samozrejme, sú to hlavne zmyselné, sexy a elegantné pohyby. Využíva sa napríklad dancehalle pochádzajúci z Jamajky, ďalej street jazz či wacking, ktorý vznikol v sedemdesiatych rokoch minulého storočia v gay kluboch. Samozrejme, okrem tanečných choreografií je do lekcií začlenené aj posilňovanie a strečing.

Ako vyzerajú lekcie heel hopu v tanečnom štúdiu Dance Perfect v Prahe? „Hodina zahŕňa rozohriate, nácvik choreografií a jednotlivých prvkov. Dôležitou súčasťou je lekcia catwalk, teda chôdze na podpätkoch, ktorú poznáte z prehliadkových mól. Tá vyžaduje odlišnú prácu s rovnováhou, držaním tela i s nohami. Naučíte sa tak niečo zo štýlu hviezd ako Beyoncé: pohybovať sa a sexy tancovať v módnom oblečení. Na druhej strane tento štýl posilňuje jednotlivé svalové partie a udržuje fyzickú pripravenosť každého klienta,“ približuje glamour dancing Lenka Ottová.  

Máte pred vysokými opätkami rešpekt?

Lákajú vás zmyselné tanečné choreografie heel hopu, chcete sa zároveň hýbať i učiť niečo nové, ale máte obavy z vysokých podpätkov? Nemusíte sa báť! „Klientky oceňujú, že nie je dôležité naučiť sa dané kroky konkrétnej choreografie úplne presne, ale skôr sa naučiť vnímať hudbu, užívať si a nebáť sa prejaviť svoju ženskosť a sexappeal. Nie je nutné začať tancovať vo veľmi vysokých ihličkových opätkoch. Úplne postačí obuv s pätou, ktorá je zvýšená o niekoľko centimetrov,“ hovorí Lenka Ottová.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Milujete topánky s vysokými opätkami a šport? Skúste heel hop!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.