Metóda INFINITY zlepší zdravie, držanie tela a bojuje proti stresu!

Mirka

Zaujíma vás, v čom je rehabilitačná a fyzioterapeutická metóda Infinity iná v porovnaní s ostatnými? Tak napríklad môžete sa jej venovať kedykoľvek a kdekoľvek. Využíva ľudskú predstavivosť, ktorá má do pohybu zapojiť aj tie „najmenej nápadné“ svaly. Navyše cviky sú ľahko zapamätateľné.

Metóda INFINITY zlepší zdravie, držanie tela a bojuje proti stresu!
6. DEC 2013

Autorkou rehabilitačnej a fyzioterapeutickej metódy Infinity je česká lekárka MUDr. Michaela Tomanová, ktorá sa venuje liečbe pacientov s pohybovými problémami dlhé roky. Metóda Infinity je v podstate výsledkom jej vedomostí a skúseností z tejto oblasti. Čo je cieľom tejto metódy? Infinity sa snaží o zlepšenie fyzického, ale aj duševného stavu cvičiaceho. Preto je možné touto metódou i bojovať proti stresu, získať viac energie a pod.

Infinity využíva vo svojej praxi napríklad aj fyzioterapeutka Soňa Hlaváčková z Třebíča, ktorá ňou dopĺňa relaxačné a dýchacie cviky. „Metóda Infinity pracuje s predstavivosťou a pohľadom na svoje telo ,zvnútra’. Je výborným doplnkom k aktivácii svalov v oblastiach, ktoré sa vôľou len veľmi ťažko ovládajú. Ide o panvové dno, dutinu brušnú a hrudnú,“ vysvetľuje fyzioterapeutka.  

Vo veľkej miere sa v metóde Infinity využíva predstavivosť, pretože ľudský mozog je vraj stavaný tak, že nie je schopný odlíšiť predstavu od reality. Podstatné je tiež dýchanie a, samozrejme, aktívne zapájanie všetkých svalov, a to aj pohybmi, ktoré „napodobňujú“ ležatú osmičku (INFINITY). Teda názov nevznikol len tak, ale vystihuje podstatu tejto metódy.

Na aké problémy možno metódu Infinity využiť?

Metóda Infinity je vhodná pre všetkých, ktorým záleží na svojom zdraví, ale aj pre tých, ktorí sa snažia zlepšiť svoj súčasný nepriaznivý zdravotný stav. Ocenia ju pravidelne športujúci, ľudia majúci problémy s pohybovým ústrojenstvom i tí, ktorí sa môžu „naplno hýbať“ iba pomocou predstáv. „Metódu Infinity ocenia ľudia s poruchami pohybového systému ako chybné držanie tela, skolióza, poúrazové stavy, pooperačné stavy, ľahšie stavy mozgových lézií, ale uplatnenie nájde určite aj v psychoterapii,“ hovorí zo skúseností fyzioterapeutka.

Mnohých určite zaujíma, či je možné prostredníctvom Infinity metódy schudnúť alebo si vytvarovať postavu. „Metóda dopĺňa predstavu o správnom držaní tela, istým spôsobom môže pomáhať vo vytvarovaní postavy,“ myslí si Soňa Hlaváčková z Centra starostlivosti o ženy.  

Pozitíva metódy Infinity možno zhrnúť nasledovne:

  • zlepšuje pohyblivosť tela (poúrazové, pooperačné stavy)
  • znižuje bolesť súvisiacu s problémami pohybového aparátu (napríklad skrátené, oslabené alebo preťažené svaly, ťažkosti s kĺbmi)
  • pozitívne vplýva na celkovú rovnováhu a koordináciu
  • podieľa sa na lepšom zvládaní stresu (dochádza k uvoľňovaniu zázračných hormónov šťastia, teda endorfínov)
  • posilňuje obranyschopnosť organizmu
  • pravidelné cvičenie zlepšuje aj sexuálny život, nakoľko sú do aktivity zapájané aj svaly panvového dna
  • zlepšuje držanie tela atď.

Viac o metóde Infinity sa dozviete aj z nasledujúcich dvoch videí:

Zdroj video: www.youtube.com


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Metóda INFINITY zlepší zdravie, držanie tela a bojuje proti stresu!

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.