Ľudia, ktorí behajú, žijú dlhšie

Mirka

Podľa výsledkov štúdie, ktorá bola publikovaná v letných mesiacoch tohto roku, žijú bežci o 3 roky dlhšie ako tí, čo sa behu nevenujú.

Ľudia, ktorí behajú žijú dlhšie
7. NOV 2017

Odborníci z American College of Cardiolog´s Sport and Exercise Cardiology Council z Greenvillu veria, že výsledky tejto štúdie budú motivovať ľudí k tomu, aby sa viac hýbali. Veď nedostatok pohybu so sebou nesie veľa zdravotných rizík. Podľa štatistík narastá počet ľudí s nadváhou a obezitou, ktoré sú spájané so vznikom cukrovky, kardiovaskulárnych ochorení, ťažkosťami pohybového aparátu, onkologickými ochoreniami atď.

Odporúčame prečítať: Pri behu znižujeme hladinu cholesterolu

Niekoľko minút behu denne predlžuje život

Podľa informácií zverejnených v augustovom vydaní Journal of American College of Cardiology si môže človek predĺžiť život o 3 roky, aj keď nepodá žiadne svetoborné bežecké výkony. Pre zdravie je prospešný  i beh v trvaní menej ako 51 minút týždenne, v rýchlosti menšej ako 6 míľ (9,66 km) za hodinu. To znamená, že podľa tejto štúdie stačí, ak sa budete behu venovať denne zhruba 7 minút.

Zaujímavosťou je, že aj beh kratší ako jedna hodina týždenne, znižuje riziko smrti rovnako, ako beh v trvaní troch a viac hodín týždenne. Konkrétne to znamená, že podľa štúdie beh znižuje riziko smrti z akejkoľvek príčiny o 30 percent a až o 45 percent, čo sa týka srdcovocievnych ochorení.

Uvedená štúdia trvala celých 15 rokov a zapojilo sa do nej 55 000 dospelých, vrátane bežcov.

Odporúčame prečítať: 5 tipov, ako to s behom nevzdať

Nikdy nie je neskoro

Beh je jednou z najprirodzenejších a aj najdostupnejších pohybových aktivít. Okrem toho, že je spojený s množstvom fyzických a psychických benefitov, prináša aj ďalšie výhody. Behať môžete kedykoľvek a kdekoľvek, navyše zadarmo bez ohľadu na vek či fyzickú kondíciu. Tak sa prestaňte vyhovárať a začnite!

Zdroj: http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/news/fullstory_147543.html

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ľudia, ktorí behajú, žijú dlhšie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2492
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.