Lucia Forman Habancová: Šport je môj svet

adidas

Moderátorka Lucia Forman Habancová (31) patrí k aktívnym ženám. Rodáčka z Holíča je momentálne na materskej dovolenke, ale okrem domácich prác rada varí, pečie, pravidelne cvičí a je inštruktorkou flowinu – moderného konceptu na cvičenie a posilňovanie tela.

Lucia Forman Habancová: Šport – to je taký môj svet
1. APR 2014

Tvoja dcérka Lara má tri mesiace. Ako si sa po pôrode popasovala s nadbytočnými kilami?

Počas tehotenstva som pribrala dvanásť kilogramov - lekári hovoria, že je to úplne ideálne. Mala som to šťastie, alebo patrím k tým šťastným ženám, ktorým tie kilá  hneď po pôrode odídu. Takže som nemusela bojovať s nadbytočnými kilami. Desiaty deň po pôrode som bola hneď na svojej pôvodnej váhe. Ale konečne som začala cvičiť. Cvičím asi mesiac, pretože keďže som rodila cisárskym rezom  bolo  to komplikovanejšie a musela som si dávať pozor. Ešte aj teraz sú niektoré cviky, ktoré nemôžem robiť naplno. Ale teším sa, lebo šport - to je taký môj svet.

Športovala si aj počas tehotenstva?

Ani počas tehotenstva som nepatrila k tým ženám, ktoré zanevreli na šport, práve naopak. Snažila som sa byť aktívna, vďaka flowinu, ktorý precvičujem a chodila som aj na dhé prechádzky. Cvičila som skoro do pôrodu - ešte týždeň pred ním som bola cvičiť s mojou trénerkou. Aj vďaka športu som patrila k tým šťastým tehotným mamičkám, ktoré sú stále usmiate.

Patríš teda k aktívnym ženám, ktorých súčasťou životného štýlu je šport. Ktoré športové aktivity patria k tvojim najobľúbenejším?

Rada si zabehám, venujem sa flowinu... Skúšala som jumping, step, rôzne posilňovania, mám veľmi rada cvičenia na TRX, ale aj bosu. Myslím si, že šport udržiava človeka zdravého a hlavne je dobrý na psychiku, lebo človek  pri športe môže úplne vypnúť.

Môžeš nám flowin predstaviť bližšie? Čím ťa zaujal?

Flowin ma dostal tým, že je to komplexné cvičenie zamerané na celé telo a hlavne tým, že nezaťažuje váhonosný systém. Je to cvičenie, kde kĺzavým pohybom na podložke robíme rôzne cviky. Dá sa na tom robiť čokoľvek a to vlastnou váhou. Nezaťažuje kĺby, neničíme si ich a toto cvičenie účinkuje na svaly, ktoré obalujú kosti - tie vnútorné, tie najdôležitejšie aj kvôli tomu vnútornému tuku, ktorý je najhorší. Takže naozaj ide toto cvičenie do hĺbky.

Držala si niekedy diétu?

Len raz - kapustovú a to som si povedala, že prvýkrát a posledný. Vydržala som tri dni. Keď som mala jesť na tretí deň zasa kapustovú polievku nekorenenú, neslanú, to sa už nedalo - kapusta ráno, na obed a večer. Vtedy to bolo trendy a ja som si chcela očistiť telo a schudnúť pár kíl. No ukázalo sa, že ja nie som typ na držanie diéty. Vlastne diéty veľmi neuznávam, skôr sa snažím nájsť v jedle nejakú striedmosť. Dám si niekedy aj nezdravé jedlo a cvičením si to vykompenzujem.

Bez čoho by si si nedokázala predstaviť svoj jedálniček?

Bez mäsa. Som mäsový typ, mám rada mäso. Ale na druhej strane mám rada aj  bezmäsité dni, keď si dám niečo múčne.  A ďalšia vec bez čoho by som si nevedela predstaviť svoj jedálniček, je sladké jedlo a sladkosti. Rada pečiem a veľmi rada si sladké doprajem.

Lucia

Máš nejaké neresti, zlozvyky, ktorých by si sa rada zbavila?

No, niekedy som k sebe až príliš kritická. Nie som spokojná s dosiahnutým výsledkom, a niekedy čo sa týka jedla, keď mi niečo chutí, tak sa neviem dojesť. Neviem si ustrážiť hranicu, hlavne keď je niečo naozaj dobré, tak sa zvyknem prejedať. To je taká neresť, na ktorej by som mala zapracovať.

Ako relaxuješ?

Rada šoférujem, je to pre mňa určitá forma relaxu. Okrem toho rada čítam, varím a pečiem. Nerobí mi problém pripraviť aj domácu vianočku.

Zdroj foto: adidas

 

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Lucia Forman Habancová: Šport je môj svet

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1920
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.