Lenka Čviriková Hriadelová: Diétam neholdujem

adidas

Moderátorka televízie JOJ, Lenka Čviriková Hriadelová (40), má pozitívny vzťah k športu už od detstva. Moderovanie športových správ je pre ňu srdcová záležitosť a od mája sa okrem športu bude objavovať aj v novom rannom formáte televízie, s názvom Dobré ráno.

Lenka Čviriková Hriadelová: Diétam neholdujem
14. APR 2014

Vaším najväčším relaxom je vraj sledovanie športových prenosov. Ako pri nich dokážete relaxovať, keďže ste veľmi temperamentná a nemáte problém dať svoje emócie navonok?

Práve preto, že som temperamentný človek, pri športových prenosoch si to doslova užijem. Kričím, povzbudzujem, tlieskam, výskam… Mám to odmalička.

Aký vzťah ste mali k športu ako dieťa?

Nepamätám si taký víkend, že by sme doma nesledovali šport. Schádzali sme sa viaceré rodiny a ako deti sme doma skandovali, povzbudzovali spolu s dospelými. Rada som hrala volejbal, tenis… Otec ma viedol nielen k lyžovaniu, ale dokonca som chytala ryby, mala som rybársky lístok a venovala som sa aj poľovníctvu. Myslím si, že som otcovi tak trochu nahrádzala syna. (smiech)

Venujete sa aktívne aj nejakému športu?

Aktívne nie, akurát si rada zacvičím v posilňovni, aj to, keď deti hodím do školy a škôlky. Vtedy mám na to vyhradenú takú hodinku. Potom utekám domov navariť, opäť pre nich do školy a škôlky a utekám do práce.

Aký vzťah máte k adrenalínovým športom? Čo bol pre vás dodnes najväčší adrenalín?

Myslím si, že to bol let v akrobatickom lietadle. To som si myslela, že je po mne. Nakrúcali sme dokrútku do ankety OTO, tak som sa na to dala zlomiť. Bavilo ma jazdiť aj rally, ale to som robila už dobrovoľne.

Každá žena má občas pocit, že má nejaké to kilo navyše. Ak sa to stane aj vám, čo vám pomáha dostať sa na pôvodnú váhu?

Toto neriešim. Týmto si naozaj hlavu nelámem. Ak sa nezmestím do šiat, tak si kúpim väčšie, alebo mi väčšie ušijú.

lenka1

Držali ste niekedy diétu?

Diétam neholdujem. Aj keď som nejakú skúsila, dlho jej efekt nevydržal. Takže sa snažím jesť častejšie, ale v malých dávkach. Pomáham si tým, že jedávam z malých tanierov a tým pádom nezjem veľa. 

V poslednom čase sa začal preferovať zdravý spôsob života, hlavne vďaka bio potravinám. Ako sa stravujete vy a vaša rodina?

Stravujeme sa úplne normálne. Čo je to BIO? Kto nám dnes zaručí, že je to skutočne BIO produkt? Keď máme chuť na bryndzové halušky so slaninkou, tak si ich dáme. Keď máme chuť na špenát so zemiakmi a vajíčkom, tak si ho dáme. V našom stravovaní má svoje miesto hlavne zelenina, aj deti sa snažím od malička viesť k tomu, aby prišli na chuť zelenine a myslím si, že sa mi to darí.

Máte nejaký zlozvyk, ktorý sa týka stravovania?

Občas sa zabudnem najesť. Niekedy sa mi stane, že nejem aj desať hodín a to je naozaj zlé.

Ako prežijete blížiacu sa Veľkú noc?

Tento rok v práci.

Od mája sa na televíznych obrazovkách budete objavovať aj v novom formáte JOJky Dobré ráno. Zároveň zostávate aj pri športe. Ako sa pripravujete na zmenu?

Tak veru, to je pravda. Sama som zvedavá, ako to budem zvládať. Je to pre mňa niečo iné a nové. Určite sa mi zmení život, hlavne ranným vstávaním. Pri moderovaní budem mať aj parťáka, Paliho Bruchalu, veľmi sa naňho teším, verím, že aj on na mňa. (smiech) Dúfam, že si rozšírim obzor, spoznám nových ľudí... Pri športe zostávam, je to moja srdcovka.

adidas kolekcia lenka

Zdroj foto: www.cas.sk

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Lenka Čviriková Hriadelová: Diétam neholdujem

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.