Len chcieť nestačí

adidas

Ako sa zamilovať do cvičenia, keď máte pocit, že vám chýba pevná vôľa a výsledky sa nedostavujú tak rýchlo, ako by ste chceli? Využite niekoľko motivačných trikov. 

Len chcieť nestačí
25. DEC 2014

Máte kamarátku, ktorá schudla a vám sa stále nedarí? Je pre vás ťažké chodiť cvičiť ráno, no ešte ťažšie večer? Chýba vám energia a neveríte, že vďaka cvičeniu ju môžete získať? Skúste sa do cvičenia zamilovať postupne. Len chcieť nestačí, stanovte si ciele.

Ranné vtáča

Ak sa vaša kamarátka dokáže ráno zobudiť o hodinu skôr, ako je potrebné, prečo by ste to nedokázali aj vy? Stačí, ak si večer pred spaním naprogramujete svoj deň a pred školou alebo prácou do svojho diára zaradíte aj hodinku vo fit centre. Je dokázané, že ak budete cvičiť každý deň, alebo každý druhý v rovnakom čase, budete sa v športovaní zlepšovať rýchlejšie ako ostatní. Ranné vtáča je vraj vytrvalejšie. Ak vám ranné vstávanie nevyhovuje, cvičte večer. Dôležité je, že cvičíte.

Zdieľajte svoje úspechy

Sociálne siete ovládajú váš každodenný život. Selfie si dokážete urobiť počas nákupov, obeda, pred spaním... Ak budete svoje športové úspechy zdieľať so svojimi priateľmi, budete ochotné do tejto činnosti investovať viac času a energie. I malý fanklub vás môže podporovať na ceste za vaším cieľom. Je totiž dokázané, že akákoľvek forma odmeny či pochvala ľudí motivuje viac ako si dokážete predstaviť. Nebráňte sa statusom, fotkám, smelo hovorte o úspechoch i neúspechoch. Dôležité je, aby ste poznali svoje hranice.

Buďte pekné!

Áno, netreba v tom hľadať ťažkú logiku. Ale úprimne, ak chcete ísť do fitnes centra a naozaj sa vám nechce... Nebudete sa ľahšie premáhať, ak si budete môcť obliecť krásny nový outfit, ktorý ste si kúpili presne na tento účel? Verte, že bude. Kolekcia jeseň/zima 2014 od adidas ponúka na výber množstvo outfitov, ktoré vám budú každé cvičenie spríjemňovať, pretože sa v nich budete cítiť pohodlne a budete príťažlivé. Ak patríte k odvážnejším a náročnejším športovkyniam, skúste sa inšpirovať módnou návrhárkou Stellou McCartney a jej kolekciou vytvorenou práve pre adidas.

Odporúčame prečítať: 5 tipov, ako začať cvičiť a vytrvať


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Len chcieť nestačí

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.