Legíny na každú príležitosť

adidas

Súčasťou behu, pilatesu, jogy, jumpingu, zumby, fitnessu či tanečných hodín sa stali legíny. Dnes sú v móde a v ponuke už na každú príležitosť. Vďaka rôznym strihom, farebným kombináciám a dĺžkam sa prispôsobia každej postave. Aj tej vašej.

Legíny na každú príležitosť
18. MAR 2014

Verte, alebo nie, ale legíny sú tu už niekoľko storočí. Ich prvými nositeľmi boli muži, hlavne šľachtici a vojaci. V minulom storočí sa stali populárnymi hlavne vďaka herečkám: Audrey Hepburn, Olivie Newton, Jane Fonda... Ich obľúbenosť sa zvyšuje z roka na rok a dnes sú súčasťou aj každého športového outfitu.

Audrey Hepburn a iné hviezdy

Bavlnené legíny začali nosiť muži už v stredoveku. Slúžili ako oblečenie vhodné pod nohavice, ktorého účelom bolo chrániť pred chladom. Ani zďaleka neboli také pohodlné a kvalitné, ako sú dnes. Až v polovici minulého storočia sa stali módnym doplnkom aj pre ženy. Priekopníčkami legín sa stali známe hollywoodske herečky: Audrey Hepburn, Olivie Newton, Jane Fonda... Tie v nich nechali vyniknúť svoje dokonalé postavy, a tak dokázali určovať módne trendy. Legíny v pôvodnej čiernej a bielej farbe začali dopľňať iné  farby a pridaním elastických syntetických vlákien sa stali nositeľné a kombinovateľné k rôznym druhom oblečenia.

Legíny – súčasť športu

Aerobiková éra, ktorá sa spustila v 80. rokoch, legínam len dopomohla. Ich súčasťou bola práve herečka Jane Fonda, ktorá im robila reklamu v bláznivých farbách a v lesklých prevedeniach. Tieto veselé legíny boli skrátka "in" a nechýbali v šatníku žiadnej ženy. Posledných desať rokov sa boom okolo legín opäť rozpútal a dnes nechýbajú v kolekciách svetových návrhárov, akými sú Karl Lagerfeld či Versace. Sú dostupné v najbláznivejších prevedeniach, s potlačou, vzormi či v rôznych dĺžkach. Móda sa posunula aj v športových kolekciách, kde prevládajú legíny neónových farieb a vzorov. Nájdete ich v novej kolekcii adidas a taktiež v špeciálnej kolekcii od návrhárky Stelly McCartney, ktorá navrhuje modely pre túto poprednú športovú značku.

Vybere si vaše obľúbené legíny na http://www.adidas.sk/zeny-trening

legíny

Zdroj foto: adidas


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Legíny na každú príležitosť

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.