Kristína Greppelová: „Jojo efekt dôverne poznám.“

adidas

Herečka Kristína Greppelová (28) si zahrala v seriáloch Panelák, Pod povrchom, v úspešnom muzikály divadla Aréna Rent, v ktorom momentálne nacvičuje predstavenie s názvom Kapitál. Mladá Bratislavčanka je matkou šesť ročného syna Adamka a po pôrode sa jej zdravým stravovaním podarilo schudnúť takmer tridsať kilogramov. Ako sa udržiava vo forme?

Kristína Greppelová: „Jojo efekt dôverne poznám.“
15. JAN 2014

Čomu sa aktuálne venuješ?

Počas sviatkov som mala voľno a venovala som sa hlavne mojej rodine, synovi, priateľovi a od 7. januára sa opäť venujem práci a pripravovanej hre v divadle Aréna, s názvom Kapitál. Teším sa na nové výzvy v tomto roku...

Zdravým stravovaním sa ti podarilo schudnúť takmer tridsať kilogramov. Čo všetko si vo svojom jedálničku musela zmeniť?

Všetko. Musím sa priznať, že najdôležitejšie pre mňa bolo s chudnutím vôbec začať. A najťažšie boli prvé dva týždne, keď som si zvykala na novú stravu a intenzitu cvičenia. Po dvoch týždňoch sa začali objavovať prvé výsledky a úprimne, nechcelo sa mi prestať a opäť začínať. Pri diéte je najdôležitejšie, aby sme ju prestali nazývať slovom diéta, ale urobili si zmenou stravovania náš nový životný štýl. A mne sa to podarilo.

Ako si v tom období pristupovala k cvičeniu?

Cvičenie bolo pre mňa až druhoradá záležitosť, ale chodila som do fitness centra a mala som osobného trénera. Tvrdo som na sebe pracovala. Prvoradá však bola pre mňa zmena stravy, keď som začala jesť viac ovocia, zeleniny... Úprava stravy - to bolo najdôležitejšie, aspoň tak to platilo u mňa.

Ako si na tom so stravou a cvičením dnes? Musíš sa obmedzovať, aby sa nedostavil tzv. jojo efekt?

Žiaľ, jojo efekt dôverne poznám. Napriek tomu, že som schudla dosť kíl, nie je úplne ľahké si túto váhu udržať. Milujem sladké a občas si doprajem viac, akoby som si mohla a mala. Hneď ako idem s váhou hore, snažím sa to stopnúť, skôr ako bude neskoro.

Ako sa ti to darí?

Okrem toho, že sa snažím ihneď vrátiť k pôvodnej zdravej strave a teda stopnúť sladkosti a prejedanie sa, tak si pripravujem nápoj Neera, ktorý obsahuje prirodný stromový sirup a pijem ho tri dni s citrónovou vodou. Je vhodný na detoxikáciu tela a samozrejme, prispieva aj k redukcii hmotnosti. Keď človek schudne, cíti sa sebavedomejšie a lepšie, čo je aj môj prípad.

Máš pocit, že od kedy si schudla, zlepšila si si svoju kondíciu, darí sa ti viac aj v tvojej profesii?

Prácu zvládam rovnako, ako pred tým, teda s vysokým nasadením. Určite sa mi otvorili aj nové herecké príležitosti, možno k postavám, v ktorých herec musí vyzerať príťažlivejšie. V herectve je dôležitý aj zovňajšok, ale najdôležitejší je herecký talent a ten rozhoduje.

Je nejaký šport, ktorý ti robí radosť a bez ktorého si nevieš predstaviť svoj život?

Milujem plávanie a hlavne potápanie, pretože mi dodáva neuveriteľný pokoj. S priateľom radi chodíme na dlhé prechádzky, čím „zabijeme dve muchy jednou ranou“, pretože jednak máme čas na seba a okrem toho robíme niečo aj pre svoje zdravie.

grepelová

Ako sa dnes stravuješ?

Po sviatkoch mám čo so sebou robiť. Priznávam sa, že počas sviatkov som bola „slepá“ a zjedla som všetko, čo bolo na stole. I keď je pravda, že človek si má raz za čas dopriať všetko po čom túži a píše sa to aj v knihách, ktoré propagujú recepty na chudnutie prostredníctvom delenej stravy. Takže teraz si opäť zamiešam svoj Neera nápoj, skúsim si prečistiť organizmus a vymením sladké za ovocie a zeleninu.

Je o tebe známe, že veľmi dobre plávaš a ak by si si nevybrala povolanie herečky, možno by si dnes bola profesionálnou plavkyňou. Vedieš k nejakému športu aj svojho syna?  

Syna vediem hlavne k plávaniu a od štyroch rokov pláva ako pán. (smiech) Tento rok mu chcem kúpiť aj šnorchel a ukázať mu čaro dna, ktoré ponúka more. Neskôr by som ho chcela dať aj na tenis, uvidím, ako ho to bude baviť. Tenisu som sa venovala aj ja a išlo mi to dobre. Dokonca aj tréner ma prehováral, nech sa tenisu venujem viac. Nad každým športom vyhralo herectvo.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kristína Greppelová: „Jojo efekt dôverne poznám.“

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1971
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.