Kráčať vzpriamene, kráčať zdravo

adidas

Chcete pôsobiť štíhlejšie, vyššie a vo všetkom, čo si oblečiete vyzerať dokonale? Možno stačí, ak začnete chodiť viac vzpriamene, pretože chodiť rovnejšia, znamená byť aj štíhlejšia a zdravšia. Myslíte na to pri každom kroku. 

Kráčať vzpriamene, kráčať zdravo
28. FEB 2015

Správne držanie tela má viacero výhod. Ženy, ktoré chodia vzpriamene, pôsobia sebavedomejšie, vyššie, štíhlejšie, rozhodnejšie, vedia lepšie odprezentovať svoje oblečenie a pôsobia uvoľnenejšie. Skutočnosť je však taká, že väčšina z nás chodí nesprávne, čo ovplyvňuje nielen náš vzhľad, ale aj naše zdravie.

Správne držanie tela

Postoj nášho tela je súčasťou neverbálnej komunikácie. Keď vstúpite do miestnosti, zaujmete nielen vaším vzhľadom, ale aj držaním tela, ktoré vášmu okoliu dáva ihneď najavo, v akej fyzickej a psychickej kondícii sa nachádzate. Bezchybné držanie tela sa týka správneho postavenia nôh, panvy, brucha, zadku, ramien a hlavy. Ako sa „nesiete“, za to môžu vrodené a získané telesné parametre. Dostať sa späť k správnemu držaniu tela nie je vôbec jednoduché. Na vaše telo pôsobí nielen cvičenie, ale aj práca, ktorú vykonávate a tiež každodenný stres, ktorý prežívate. Bezchybné držanie tela pomáha odstraňovať aj bolesti hlavy, únavu či migrény.

Skúste cvičiť aj doma

Ak nebudete aktívne, za vaše chybné držanie tela bude „niesť“ zodpovednosť aj ochabnuté svalstvo. Toto riziko nastáva už počas dospievania, pri rýchlom raste a zmene spôsobu života z aktívnejšieho na sedavejší. Vhodný cvik, ktorý môžete praktizovať doma a to každý deň, vám pomôže k správnemu držaniu tela. Postavte sa na šírku bokov, vystretá si položte knihu na hlavu, ruky vbok a dvíhajte nohy – raz pravú a raz ľavú. Nohy dvíhajte do výšky pravého uhla. Ak už budete zabehnuté, skúste cvik až do polodrepu s tým, že nohy prestanete dvíhať. Ak knihu udržíte stále na hlave, ste na správnej ceste k vystretému telu. 

Odporúčame prečítať: 4 cvičenia, ktorými predídete svalovej nerovnováhe


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kráčať vzpriamene, kráčať zdravo

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1920
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.