Katka Štumpfová vám poradí, ako sa dostať do formy

adidas

Tanečníčka Katka Štumpfová strávila sviatky na horách. Športu sa nevzdávala ani počas posledných dní minulého roka a vychutnávala si lyžovačku. Po pár dňoch voľna sa opäť vracia do pracovného kolobehu a ponúka vám rady, ktoré sama začína praktizovať v týchto dňoch, aby sa čo najrýchlejšie dostala do skvelej formy.

Katka Štumpfová vám poradí, ako sa dostať do formy
27. JAN 2014

Rady tanečníčky, choreografky a tanečnej trénerky Katky Štumpfovej:

Po sviatkoch začínam praktizovať niekoľko činností, ktoré mi pomôžu dostať sa do formy. Skúste to aj vy. Verím, že sa nám to spoločne podarí a budem vás motivovať.

1. Beh – je moja obľúbená činnosť, pretože pri nej sa zaručene zapotím. Ak je vonku pekné počasie, uprednostňujem beh na čerstvom vzduchu, najlepšie v lese. Ak je zlé počasie, tak si zabehám vo fitku. Pri behu je dôležitá pravidelnosť. Snažím sa behať minimálne trikrát do týždňa, 6 až 8 km.

2. Plávanie – pomáha celému telu. Keďže som vodnárka, tento šport si rada vychutnám nielen v letných, ale aj v zimných mesiacoch.

3. Delená strava a úplné vylúčenie pečiva – toto je môj zaručený recept na chudnutie, aj keď sa musím priznať, že je to veľmi ťažké, pretože pečivo milujem. Z vlastnej skúsenosti však viem, že s trochou pevnej vôle sa od neho dá odvyknúť. A keď to predsa len nezvládnete, snažte sa jesť aspoň tmavé pečivo, nie biele.

4. Úplné vynechanie alkoholu – tiež patrí medzi moje osvedčené recepty, ako zhodiť nadbytočné kilá.  Je dobré sa ho vzdať, nášmu telu to len a len pomôže.

5. Neprejedanie sa – je dobré si rozdeliť porcie na menšie a stravovať sa pravidelne. Dôležitý je prísun surovej zeleniny, úplne top je špargla, ktorá odvodňuje organizmus a preto sa z nej chudne. Tekvica, brokolica, červená repa - to sú všetko zeleniny, z ktorých sa dá pripraviť zdravé a chutné jedlo.

6. Tanec - z tanca sa chudne úplne najlepšie a pomáha k formovaniu postavy. Skúste napr. Chrendance v tanečnej škole DanceCool. Je to cvičenie pre ženy, ktoré vedie tanečník a môj kolega Maťo Chren a baby sa na ňom poriadne zapotia.

Stumpfová


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Katka Štumpfová vám poradí, ako sa dostať do formy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1920
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.