Katka Štumpfová: „Aj z dovolenky sa dá vrátiť vo forme.“

adidas

Je mladá, krásna a ambiciózna. Ak by si však niekto myslel, že sa jej darí bez jej pričinenia, opak je pravdou. Za jej úspechmi a štíhlou postavou sa skrýva veľa práce, zdravé stravovanie a hodiny strávené športovaním. S tanečníčkou Katkou Štumpfovou (27) sme sa rozprávali o tom, ako trávi leto, ako sa udržiava vo forme a ako sa dá z dovolenky vrátiť fit.

Katka Štumpfová: „Aj z dovolenky sa dá vrátiť vo forme.“
19. AUG 2013

Ako tráviš leto? Stihla si dovolenkovať?

Mám za sebou pracovne veľmi náročný rok a v auguste ma čakajú štátnice. Vyšli mi len necelé tri týždne voľna a rozhodla som sa ich stráviť so svojimi priateľmi, v rôznych kútoch sveta. A musím povedať, že som si leto zatiaľ poriadne užívala.

Počas leta si baby rady doprajú viac oddychu, pohodlia, relaxu a občas sa vrátia z dovolenky aj s nejakým kilečkom navyše – stáva sa to aj tebe?

Mne sa stáva pravý opak. Na dovolenke sa snažím jesť ľahké jedlá, aby mi nebolo ťažko.

Milujem čerstvú zeleninu a ovocie, ktoré kombinujem s mäsom a rybami. Snažím sa aj športovať, neraz som si na dovolenku pribalila aj bežecké tenisky, bez ktorých sa už v podstate nepohnem ani na krok. A veľmi rada plávam, takže aj túto aktivitu počas leta praktizujem. Nehovoriac o plážovom volejbale, v ktorom som síce amatérka, ale veľmi zanietená hráčka. Takže si myslím, že z dovolenky sa dá vrátiť aj vo veľmi dobrej forme. (smiech)

adidas katka stumpf

Je o tebe všeobecne známe, že sa okrem tancu venuješ aj plávaniu, behu, či fitness cvičeniu, ale za svoju štíhlu postavu vďačíš aj strave. Ako vyzerá tvoj jedálny lístok?

Snažím sa stravu deliť a nejem ťažké jedlá. Základ je veľa zeleniny, dobré mäso, ryby... Na sladkosti nemávam veľmi chuť, ak mám potrebu prijať do tela nejaký ten cukor, radšej si dám ovocie...

Držala si niekedy diétu?

Áno, mala som obdobie, keď som skončila s aktívnym súťažením v tanci a so športu som bola tak unavená, že som nerobila nič iné, len si užívala život. Telo mi to ihneď dalo najavo a musela som prejsť na prísny diétny režim. Osvedčila sa mi špargla a úplna ignorácia bieleho pečiva. Za dva týždne som bola vo forme a od tej doby si dávam pozor už radšej priebežne.

Tancu sa venuješ už od detstva a vďaka tvojej tanečnej škole DanceCool sa stal aj tvojou prácou. Dokážeš sa na tanec ešte tešíť, vychutnať si ho, mať z neho radosť?

Som šťastná, že sa môj koníček stal aj mojou prácou. Tanec milujem a nikdy neprestanem mať z neho radosť. Moja práca je veľmi rôznorodá. Kombinácia divadelných vystupení, tanečných vystúpení na firemných eventoch, s prácou tanečnej trénerky a rozhodkyne na tanečných súťažiach ma veľmi napĺňa.

Občas má každý deň, keď sa mu nič nechce. Stáva sa to aj tebe? Ako sa prekonávaš – motivuješ?

Najväčší „energizer“ je pre mňa práca s deťmi v tanečnej škole. Mnohé som začala trénovať, keď boli ešte malé. Sledujem ich vývoj a niekedy sa cítim ako ich druhá mamina. Keď prídem na tréning, snažím sa pre nich urobiť všetko, aby sa v tanci zlepšovali a aby z neho mali radosť. Spolu s Maťom Chrenom, s ktorým tanečnú školu vlastním, dúfame, že vychovávame novú vynikajúcu tanečnú generáciu.

adidas katka stump i

Máš sa sebou úspešné predstavenie Just Dance. Aké sú tvoje nové pracovné plány?

Prvé dva septembrové týždne rozbiehame zápisy do tanečnej školy a dúfam, že sa nám prihlási veľa talentovaných detičiek a aj dospelákov, ktorí sa chcú pripraviť na plesovú sezónu. V mojom diári mám už teraz dohodnutých veľa eventových vystúpení. Tiež plánujem aj obnovenie tanečnej šou Just Dance, ktorá má momentálne umeleckú prestávku. Dúfam, že sa vrátime vo veľkom štýle. Takže ma čaká dosť práce, ale ja som tomu rada.

Si mladá, pekná a úspešná v tom, čo robíš. Existuje podľa teba nejaký všeobecný recept na úspech?

Treba byť pracovitý a ísť si za svojím cieľom. Úspechy sa vždy dostavia, u niekoho skôr a u niekoho neskôr. A netreba sa so sebou uspokojovať - to je podľa mňa najhoršie, čo sa človeku môže stať.

A čo móda a módne trendy? Čo najradšej nosíš?

Módne trendy príliš nesledujem, vekom som si vyhranila svoj štýl a nosím to, čo sa mi páči a v čom sa cítim dobre. Úplne najradšej však nosím športové oblečenie. Už dva roky som ambasádorkou športovej značky adidas a som na to neskutočne hrdá. Milujem ich produkty, pretože oblečenie je pohodlné, farebné a nositeľné nielen na šport, ale aj na bežné nosenie. Najčastejšie si obliekam produkty tejto značky, ktorej zostanem verná snáď do konca života. (smiech)

Foto: adidas 

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Katka Štumpfová: „Aj z dovolenky sa dá vrátiť vo forme.“

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.