Kamagon. Naučí vás používať svoje telo efektívne

Mirka

Zvykli sme si pri cvičení používať rozličné fitness pomôcky, aby sme do cvičenia zapojili čo najväčšiu skupinu svalov. Fitlopty, závesné systémy, medicinbaly, bosu, expandery, overbally či kettlebells sú teda bežnou súčasťou cvičenia. Je tu však ďalšia. Kamagon je tu preto, aby pomohol vyplniť medzery vo funkčných tréningoch.

Kamagon. Naučí vás používať svoje telo efektívne
3. FEB 2014

Kamagon pochádza z dielne výrobcu, ktorý priniesol na trh známe bosu. Táto cvičebná pomôcka je vhodná pre začiatočníkov i pokročilých. Za jej hlavné pozitíva sa považuje jednoduché použitie, bezpečnosť pri cvičení a, samozrejme, účinnosť. Kamagon predstavuje akúsi loptu, ktorá je naplnená vodou. Využíva technológiu Hydro-Inertia ™, ktorá oveľa viac približuje reálne situácie zo života v porovnaní napríklad s cvičením s činkami. Tu je jednoduchý príklad. Aj v prípade, keď zdvíhate svoje deti zo zeme do náručia, nepracujete so statickou váhou. Na tomto princípe je založený aj kamagon, a preto je stvorený pre funkčný tréning.

Pri cvičení v posilňovni či doma môže kamagon nahradiť aj iné pomôcky (medicinbaly, kettlebells a pod.). Je dostupný vo viacerých veľkostiach. Kamagon lopta je vyrobená z gumy, ktorá je odolná a bezpečná. Táto cvičebná pomôcka je určená pre funkčný tréning a za jej hlavné pozitívum je považované to, že aktivuje svaly jadra. Prečo? Voda v lopte sa „prelieva“, a tak sú aktivované hlbšie svaly a je zapojených viac svalových vlákien. Kamagon sa teda podieľa na zlepšení funkčnosti vlastného tela: zlepšuje silu, rýchlosť, stabilitu a vôbec podporuje celkovo zdravie.

Kamagon verzus kettlebell

Hlavný rozdiel medzi týmito dvomi pomôckami je to, že s cvičebnou pomôckou kamagon možno vykonávať nielen všetky cvičenia určené pre kettlebell, ale aj ďalšie. To znamená, že vďaka kamagonu nemusí mať človek k dispozícii veľa cvičebného náradia, vystačí si aj s kamagonom. Klasické výpady či drepy tak budú účinnejšie i zábavnejšie.

Zdroj: www.kamagonball.com
Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (David Castillo Dominici)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Kamagon. Naučí vás používať svoje telo efektívne

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.