Joga ako prírodné antidepresívum

adidas

Dokážete po práci oddychovať, alebo si väčšinou prinesiete domov plnú hlavu starostí a plnú tašku pracovných úloh? 

Joga ako prírodné antidepresívum
7. APR 2015

Venujte sa viac sebe a svojmu telu, ak na oddych zabúdate. Skúste relaxovať s jogou - bude na vás pôsobiť ako prírodné antidepresívum. Vyhýbať sa stresu je v dnešnej dobe veľmi náročné, preto by ste sa mali naučiť, ako ho zvládať a nepodliehať zbytočnej panike. Stres mnohé z vás odburávajú práve športovaním a to je správny prístup. Joga vaše telo a myseľ dostane do pohody.

Štyri stupne

Základy jogy boli definované skoro pred päťtisíc rokmi a joga bola súčasťou prirodzených liečebných prostriedkov. Teória jogy hovorí o štyroch stupňoch. Prvý predstavuje vedomie tela a uvedomenie si toho, ako sa treba o telo starať. Druhá úroveň je o uvedomení si vplyvu emócií na telo. Tretí stupeň hovorí o tom, ako môže myseľ riadiť emócie i telo a štvrtý stupeň je dosahovanie univerzálneho vedomia.

Nová energia

Všetky jogové pozície vyžadujú aktívne dýchanie. S ním prichádza nová energia a duchovná očista. Hlboké dýchanie musíte precítiť, uvedomiť si ho od pomalého náchychu až po hlboký výdych. Hovorí sa, že dýchanie je zrkadlom duše a ak dokážete pri cvičení ásan upriamiť pozornosť na dýchanie, dokážete skrotiť tok myšlienok. Dýchanie by ste si mali uvedomovať aj počas dňa, aby sa nestalo mechanickou činnosťou.

Meditujte

Meditácia, či už ako súčasť jogy, alebo aj bez nej – je vynikajúci spôsob regulovania stresu vo vašom tele. Meditujte na nejakú mantru (napríklad Óm, Só ham), pokiaľ vám vyhovuje tento spôsob - duševne vás povzbudí a ukotví pozornosť. Precíťte, ako vám s každým nádychom rezonuje v tele zvuk Soooooo, a s každým výdychom zvuk Haaaammmmm.

Zdieľajte svoje pocity

Joga je cvičenie, ktoré posilňuje a preťahuje celé telo, odburáva stres a napätie. Usiluje sa o harmóniu tela i mysle. Napriek tomu, že ide o veľmi individuálny prístup k vlastnemu telu, joga sa cvičí v skupine. To znamená, že máte možnosť zoznámiť sa s novými ľuďmi, nadobudnúť nové priateľstvá a zdielať svoje pocity z cvičenia s niekym, kto ich prežíva rovnako ako vy. 

Inšpirujte sa štýlovým oblečením

adidas joga

Viac inšpirácií na oblečenie určené na jógu nájdete na www.adidas.sk


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Joga ako prírodné antidepresívum

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.