Jednoduché tipy, ako sa hýbať aj cez Vianoce

Vianočné sviatky sú hlavne o rodine, pokoji, láske a radosti. To však neznamená, že by sme mali pohyb na niekoľko dní úplne vypustiť, práve naopak.

Jednoduché tipy, ako sa hýbať aj cez Vianoce
25. DEC 2015

V období vianočných sviatkoch jeme viac a doprajeme si aj jedlá, ktoré bežne nekonzumujeme. Okrem toho nepohrdneme vianočným punčom, vareným vínom či iným chutným alkoholickým nápojom. Občas to možno aj trochu preženieme. V dôsledku toho dostáva zabrať tráviaci trakt, ale môžu sa dostaviť aj pocity únavy. Nežiaducemu priberaniu i ďalším zdravotným problémom sa možno jednoducho vyhnúť a to pohybom. Neznamená to, že sa musíte trápiť pri náročnom tréningu.  „Vianoce sú sviatky pokoja, rodiny a radosti. Zvyčajne aspoň čiastočne vzniká pracovné voľno. Podľa možností to treba rozumne využiť na športové aktivity, ktoré sú zábavné pre celú rodinu. Lyžovanie, plávanie, turistika a tiež návšteva posilňovne,“ radí profesionálny osobný tréner PhDr. Ľuboš Gsch.

Tipy na aktívne trávenie vianočných sviatkov

Choďte na turistiku alebo dlhšiu prechádzku

V mnohých kútoch Slovenska je dobrým zvykom vydať sa na 2. sviatok vianočný na turistiku, resp. výstup na nejaký kopec. Pokojne sa môžete vybrať s celou rodinou. Pohyb, čerstvý vzduch a stretnutia s inými ľuďmi vás pozitívne naladia. Ak sa vám nechce do hôr, zájdite spoločne s ostatnými členmi rodiny na prechádzku do centra mesta.

Zacvičte si doma s deťmi

Ak práve nemáte chuť či možnosť vydať sa do prírody, ukradnite si aspoň 30-minút a zacvičte si doma. Môžete zvoliť akýkoľvek druh tréningu či pohybovej aktivity. Všetko je lepšie ako nič. Doprajte si pohyb na stacionárnom bicykli, zacvičte si kruhový tréning, vysoko intenzívny intervalový tréning či tabatu.

Skúsiť to môžete pokojne aj s deťmi:


Zdroj video: www.youtube.com


Zdroj video: www.youtube.com

Zájdite do fitcentra či na skupinové cvičenie

Ak celý deň trávite s rodinou, deti zverte svojej polovičke a zájdite do posilňovne či na skupinové cvičenia. Mnohé fitcentrá a športové štúdia majú otvorené aj počas Vianoc. Niektoré z nich dokonca usporadúvajú podujatia aj v tomto období, ako napríklad štefanský fitnes maratón, v rámci ktorého si môžete zacvičiť viacero skupinových cvičení alebo štefanské behy. Možností je naozaj neúrekom.

Spracované v spolupráci s profesionálnym osobným trénerom PhDr. Ľubošom Gschom z www.pohyb.sk

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

5 cvikov na zadok a stehná: oceníte ich aj cez vianoce5 cvikov na zadok a stehná: oceníte ich aj cez Vianoce

Zadok, po ktorom túžite, nezískate sedením na tom, ktorý máte teraz. Preto hor sa do tréningu!

 

 

15-minútový intervalový tréning15-minútový intervalový tréning

Je vaším veľkým nepriateľom pri cvičení čas? Tento intervalový tréning vám dá zabrať, aj keď trvá iba 15 minút.

 

Beháte pravidelne a stagnujete? 3 tipy, ako znovu napredovaťBeháte pravidelne a stagnujete? 3 tipy, ako znovu napredovať

Pri pravidelnom a jednotvárnom behu sa môže stať, že sa v určitom bode „zaseknete“ a lepšie výsledky neprichádzajú. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Jednoduché tipy, ako sa hýbať aj cez Vianoce

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.