Janka Hospodárová: Kombinácia talent a tvrdá práca prináša skvelé výkony

adidas

Moderátorka Športových novín televízie Markíza, Janka Hospodárová, je známa nielen svojou láskou k zvieratám, ale aj k športom. V máji ju čaká pracovná cesta na Roland Garros, kde bude spolu s televíznym štábom sprevádzať tenistku Dominiku Cibulkovú.

Janka Hospodárová: „Kombinácia talent a tvrdá práca prináša skvelé výkony“
28. APR 2014

Vždy si verila svojim snom a pre ich realizáciu si sa snažila aj niečo urobiť. O čom snívaš dnes?

Sny sa vekom trochu menia. Dnes snívam najmä o tom, aby zdravie mne a mojim blízkym vydržalo čo najdlhšie. Aby som žila čo najdlhšie, lebo život je fakt zázrak. Pár desiatok rokov, ktoré máme k dispozícii, preletí veľmi rýchlo. My, ktorí máme to privilégium a žijeme na tejto planéte, si ich často nevieme užiť.

Práca s ľuďmi patrí k tým najťažším. Teba vždy obohacovala. Ako sa dá zostať stále pozitívne naladená a pritom podávať dobrý výkon a byť stále v kontakte s ľuďmi?

Snažím sa byť k ľuďom slušná a milá. Prečo mám niekomu znepríjemňovať deň či náladu?! Naopak, mali by sme si spríjemňovať napr. hodiny, ktoré trávime v práci. Keď sa niekto nevie správať inak ako drzo, prípadne mi ublíži, neprechovávam v sebe pomstu. Len ho postupne zo svojho okolia vytesním. Buď fyzicky, alebo mentálne. Podobé priťahuje podobné a ja mám väčšinou šťastie na milých ľudí. No a ten výkon? Ten nie je vždy stopercentný, ale snažím sa stále viac.

O moderovaní športových novín si vraj snívala. Venovala si sa nejakému športu aj v detstve?

V detstve som bola skôr drievko. (smiech) Hrala som tenis a lyžovala som, ale všetko len rekreačne. Boli to obľúbené športy môjho otca a viedol nás k nim odmalička. Dnes sú to moje najobľúbenejšie športy a venujem sa im naviac aj v práci. V máji ma čaká pracovná cesta na Roland Garros. Neviem sa dočkať!

Čím ťa zaujal Roland Garros?

French Open je jeden z najväčších grandslamov – tenisových turnajov sveta. Ideme sprevádzať našu tenistku Dominiku Cibulkovú a verím, že tri dni budeme informovať Slovensko o jej skvelých výkonoch. Minulý rok som navštívila Wimbledon, nebola to však pracovná cesta. Aj keď telefonát k semifinále sme si nemohli do Športových novín odpustiť. Hral Djokovič s Del Potrom a Murray s Janowiczom. Domáci miláčik Murray vyhral celý turnaj a pre Britov to bola obrovská oslava. Keď bol Djokovič pred rokom a pol na Slovensku, mala som možnosť robiť o ňom reportáž a pripraviť s ním rozhovor. Bol to jeden z mojich najlepších, nielen pracovných, ale vôbec životných zážitkov. (smiech)

Je nejaký šport, bez ktorého by si nevedela predstaviť svoj život?

Bez pohybu všeobecne. Keď som mala zlomené stavce a ležala mesiac bez pohnutia, jediné, po čom som naozaj silno túžila, bolo rozbehnúť sa...

Aký máš vzťah k adrenalínovým športom?

Úprimne, od úrazu chrbtice som strachopud a na adrenalínové športy sa už iba pozerám a obdivujem. Mám za sebou tandemový zoskok s padákom. Ale neláka ma žiadny väčší adrenalín. Stačilo.

Kedysi boli tvojou vášňou aj kone. Dokonca si mala vlastného koníka Diora. Venuješ sa ešte jazdeniu?

Diorko ešte žije. Má síce už 29 rokov, ale stále je to krásny a silný koník. Boríme sa však so zdravotnými problémami. Ako starí ľudia, aj staré kone trpia na ochorenia, ktoré prichádzajú vekom. Nie je to ľahké, tak nám držte palce, prosím!

Ako športová moderátorka máš niekedy možnosť prežiť emócie športovcov v tesnej blízkosti, alebo aspoň skôr ako televízny diváci. Vedia ťa ich výkony prekvapiť, emócie dojať?

Absolútne! Nesmierne obdivujem šikovných ľudí. Kombinácia talent a tvrdá práca prináša skvelé výkony - nielen v športe. No a my, čo sme lenivejší ich môžeme aspoň obdivovať. (smiech) Prežívam najmä výkony Slovákov, alebo svojich obľúbených športovcov: Djokovič, Cibulková, Hantuchová, Sagan, Svindal, Miller, Kostelič atď.

V poslednej dobe je obľúbené bio stravovanie. Čo je základom tvojho jedálnička?

Základ môjho jedálneho lístka tvorí zelenina, strukoviny, ale aj nejaké mliečne výrobky. Nejem zvieratá, lebo si myslím, že aj ony majú právo na život. Ako väčšina žien, tiež by som chcela mať o dve - tri kilá menej. Ale viac o tom hovorím, než konám. Som lenivec.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Janka Hospodárová: Kombinácia talent a tvrdá práca prináša skvelé výkony

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.