História bieleho športu

adidas

Tenis patrí bezpochyby k najpopulárnejším športom. Z roka na rok si nachádza nových priaznivcov, ktorých inšpirujú výkony popredných svetových hráčov a samozrejme, že za povšimnutie stoja honoráre tých najúspešnejších. Aj značka adidas je neodmysliteľnou súčasťou tohto športu a to už desiatky rokov.

História bieleho športu
25. SEP 2013

Hra rukou

Začiatky tenisu siahajú do 12. storočia. Tento šport sa začal hrávať vo Francúzsku, najskôr sa loptička odbíjala len rukami, neskôr sa začali používať palice. Rakety sa s tenisom začali spájať v 16. storočí, kedy sa postavil aj prvý tenisový dvorec na príkaz anglického kráľa Henricha VIII. Z Anglicka sa hra presunula aj do USA a dnes ju poznajú takmer na celom svete. V roku 1972 vznikla organizácia ITF (International Tennis Federation), v preklade Medzinárodná tenisová federácia. Ide o riadiaci orgán svetového tenisu.

Móda a tenis

Aj v tenise platia určité módne zásady. Kedysi tenisti radi nosili značku vytvorenú francúzskym tenistom René Lacoste. Neskôr sa na tenisových dvorcoch začali objavovať aj modely a doplnky iných športových značiek. Úspešných svetových hráčov, akými bezpochyby sú: Caroline Wozniacki, Andy Murray, Maria Kirilenko, či Daniela Hantuchová a mnohých ďalších, oblieka popredná svetová značka adidas. Hráči, ktorí sú sponzorovaní touto značkou, majú možnosť využívať program Adidas Player Improvement, ktorý poskytuje hráčom komplexnú starostlivosť vo forme fitness a tenisových trénerov, fyzioterapeutov, či športových psychológov, ktorí hráčom radia, ako vo svojej kariére pokračovať ďalej.

Stan Smith bol prvý

Americká tenisová ikona, Stan Smith, preniesol prvé kožené tenisky adidas z tenisového kurtu do ulíc. Od tej doby sa stali tieto tenisky najpredávanejším modelom značky adidas. Aj na jeseň tohto roku sa môžete tešiť na nové modely z kolekcie adidas Stan Smith. Tenisky budú oživené, moderné a pritom verné pôvodnému tvaru a vzhľadu. Ich návrat bude pokračovať vo veľkom štýle aj začiatkom roka 2014. Je sa na čo tešiť.

Tenisové kolekcie značky adidas sú určené pre všetkých, ktorí si tento šport obľúbili. A to, že na kurte môžete vyzerať naozaj štýlovo, potvrdzuje aj tenisová kolekcia adidas od svetovo uznávanej módnej návrhárky Stelly McCartney. Jej modely sú nadčasové, z príjemných materiálov a každej hráčke dodávajú pocit ženskosti.

adidas tenis

Kolekciu adidas by Stela McCartney nájdete v sieti vybraných predajní adidas na Slovensku a na stránke www.adidas.com.

Foto: adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - História bieleho športu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.