Farebnosť vám vytvára energiu

adidas

Stella McCartney patrí k popredným svetovým dizajnérom, ktorých tvorba ovlyvňuje módne trendy každej sezóny. Nová kolekcia jar/leto 2014, ktorú dizajnérka vytvorila pre značku adidas ukazuje, že svoj štýl nemusíte obetovať na úkor športu.

Farebnosť vám vytvára energiu
13. MÁJ 2014

Nová kolekcia, ktorú Stella McCartney pripravila pre značku adidas je vytvorená tak, aby motivovala ženy tráviť počas tejto sezóny, čo najviac času vonku. Kolekcia je z ľahkých materiálov a modely nájdu široké uplatnenie v každodennom živote. „Farby sú pre mňa veľkou inšpiráciou. Rada s nimi pracujem, pretože farebnosť vytvára energiu. Je pre mňa dôležité vracať ženskosť do športového oblečenia,“ hovorí dizajnérka.

Jej tvorbu ženy milujú

Jej tvorbu si obľúbilo množstvo známych žien, medzi ktoré patrí herečka Reese Witherspoon, speváčka Madonna, alebo Rihanna. So značkou adidas spolupracuje už niekoľko rokov a jej kolekcie sú z roka na rok žiadanejšie. Oblieka aj známu tenistku Caroline Wozniacki a mala možnosť vytvoriť modely aj pre športovcov, ktorí reprezentovali Veľkú Britániu na OH v Londýne.

"Baví ma pracovať so športovkyňami a vidieť, že viem ovplyvniť ich výkon. Je to výborná spolupráca. Od prvého dňa spolupráce so značkou adidas sa snažím podporovať a povzbudzovať ženy v tom, aby sa cítili a vyzerali skvele počas svojich tréningov,” hovorí Stella McCartney.

adidas stella kolekcia

Dizajn je niečo navyše

Anglická módna návrhárka Stella McCartney sa narodila v roku 1971. Jej rodičmi sú Paul McCrtney (bývalý člen jednej z najúspešnejších hudobných kapiel Beatles) a jeho žena Linda. Umenie a dizajn vyštudovala na prestížnej škole Central Saint Martins College, v Londýne. Krátko po skončení štúdia sa stala kreatívnou riaditeľkou Chloé v Paríži. Po štyroch rokoch podpísala zmluvu s Gucci a rozbehla svoju vlastnú značku s názvom Stella McCartney.

"Chcem, aby ženy vedeli, že nemusia obetovať svoj štýl na úkor dobrého športového výkonu. V mojej kolekcii preto využívam svieže farby, potlače, hrúbku a vrstvenie. My ženy si zaslúžime pocit hrdosti, keď si na seba oblečieme tréningové oblečenie,” vysvetľuje dizajnérka. Napriek tomu, že jej športové modely niekedy pôsobia viac ako módne vychytávky, dizajnérka si zakladá najmä na kvalite a funkčnosti oblečenia. “Technológia je základ, dizajn je niečo navyše,” tvrdí Stella. Oblečenie pri športe môže a malo by vyzerať dobre, ale zároveň by každej žene malo pomôcť udržať správnu teplotu tela, ochrániť ju pred vetrom, ventilovať na správnych miestach a celkovo podporiť jej výkon. To je veľmi moderný pohľad na šport.

Novú kolekciu adidas by Stella McCartney nájdete v sieti vybraných predajní adidas na Slovensku a na stránke www.adidas.sk

Zdroj foto: adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Farebnosť vám vytvára energiu

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.