Dnešný aerobic je najmä o tanci

Mirka

Šialenstvo okolo zumby či bokwy pominulo. Týmto tanečným aeróbnym cvičeniam zostali verní už iba naozaj skalní fanúšikovia. Stále populárny je však dance aerobic, ktorý ponúka príležitosť precvičiť si celé telo a naučiť sa aj zaujímavé tanečné choreografie.

Dnešný aerobic je najmä o tanci
22. NOV 2013

Orientovať sa v jednotlivých štýloch aerobicu a určiť medzi nimi presnú hranicu, je veľmi zložité. Od sedemdesiatych rokov minulého storočia, kedy aerobic vznikol, prešiel mnohými zmenami. Patrí medzi cvičenia, ktoré sa neustále vyvíjajú, zdokonaľujú a dopĺňajú o zaujímavé a účinné prvky. A svoje miesto v dnešnom aerobicu má i tanec.

Na dance aerobicu sa človek zabáva i „učí“

Pokiaľ máte radi tanec, zábavu a zároveň sa radi učíte niečo nové, dance aerobic je určite vhodnou formou aeróbnej aktivity. „Dance aerobic je tu už niekoľko rokov a stále sa posúva ďalej. Štýly ako zumba či bokwa sú síce fajn, ale ja milujem ten pocit, keď môžem učiť ľudí každú hodinu inú choreografiu, iný štýl a tým pádom zamestnávať ich mozgové bunky, aj keď si to počas hodiny neuvedomujú,“ hovorí zo skúseností inštruktor Milan Ondruš.

Na čo sa môžete na hodinách dance aerobicu tešiť? Určite sa tu stretnete s prvkami klasického aerobicu a s posilňovaním, ale na prvom mieste je určite tanec. Za jednej lekcii sa môžete naučiť nie jednu, ale hneď niekoľko zaujímavých choreografií, ktoré sú plné tanca a zábavy. Základom je melodická hudba v rytme moderných či latinsko-amerických tancov. „V dnešnej dobe sa na tanečných lekciách aerobicu využívajú moderné prvky: street dance, jazz, house, ale aj balet. Skĺbením týchto prvkov vznikajú zaujímavejšie choreografie aj lekcie,“ upresňuje skúsený inštruktor dance aerobicu.

Dance aerobic prináša aj množstvo zdravotných a psychických výhod. Patrí medzi skupinové cvičenia, ktoré výborne precvičia kardiovaskulárny systém, pomáhajú spáliť kalórie, vyformovať svalstvo a podporiť činnosť imunitného systému. Zároveň prináša aj mnoho psychických benefitov, pretože pri cvičení sa uvoľňujú hormóny šťastia, ktoré pozitívne ovplyvňujú náladu. V porovnaní s ostatnými druhmi aerobicu však dance aerobic zlepšuje aj kognitívne funkcie, pretože človek začína jednoduchými krokmi, postupne sa učí zložitejšie a nakoniec ich spája do nápaditej tanečnej choreografie.

Nuž, ak váš inštruktor aerobiku s vami stále dookola precvičuje kroky "step touch", pošlite ho na školenie :)

Zdroj video: youtube.com

 


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dnešný aerobic je najmä o tanci

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.