Didiana: „Uvoľnenie a správny relax mi poskytol box.“

adidas

Rozhlasová a televízna moderátorka Dagmar Dianová (36), známa ako Didiana, má za sebou rok plný zmien. Po 16 rokoch zmenila pôsobisko - aktuálne sa poslucháčom prihovára z rádia Anténa, taktiež ukončila vzťah s dlhoročným priateľom. Moderátorka si plní svoje sny. Kedysi študentka Hotelovej akadémie si tento rok založila firmu, ktorá podporuje zdravý spôsob stravovania. Okrem práce si nájde čas aj na šport – aktívne sa venuje behu, boxu a golfu.

Didiana: „Uvoľnenie a správny relax mi poskytol box“
12. DEC 2013

Tento rok bol pre teba rokom zmien – či už v pracovnej oblasti, alebo v súkromí. Ako si ich prijala?

V mojom prípade sa súkromie a pracovná oblasť dosť miešajú. S ľuďmi, s ktorými pracujem, sa veľmi rada stretávam aj v súkromí. Myslím, že to je veľké šťastie, ak vychádzate s kolegami. Nie vždy to, samozrejme, ide, ale niektoré veci a ľudí si nepripúšťam. Čo sa týka výmeny práce, po šestnástich rokoch na jednom mieste  bol čas na zmenu. Aj keď nedávno som moderovala podujatie, na ktorom odmeňovali zamestnancov za 36 rokov vernosti. Obdivujem tých ľudí, aj zamestnávateľa, že tak dlhý čas vydržali pre seba pracovať - to chce veľkú guráž. Samozrejme, dnes je iná doba, ako sa zvykne hovoriť, ale ja som veľmi vďačná za zmenu, ktorá sa udiala v mojom živote.

Takže je to pre teba výzva?

Áno, aj v  36 rokoch sa mám čo učiť. Mám šancu skúšať zručnosti za mixpultom, na ktoré som nebola zvyknutá, a tiež moderovanie vo dvojici. Nájsť si partnera, ktorý vám rozumie a beží medzi vami správna chémia, je totiž ťažké nielen v súkromí, ale aj v pracovnej oblasti. Hovorím skúšať, pretože Ráno s Didianou a Jerrym na rádiu Anténa je ešte veľmi čerstvé a dá sa povedať, že si s tým druhým musíte nájsť tú svoju cestu. Dúfam, že si nájdeme už čoskoro rovno diaľnicu. (smiech)

Didiana 1

Ak sú zmeny v živote priťažké, každý ich zvláda po svojom. Niekto sa aj prejedá, iný schudne... Máš nejaký svoj recept, rituál, ako byť čo najviac v pohode?

Bez mučenia priznávam, že zmeny, ktoré sa udiali, ma stoja dosť fyzických síl. Z ranného vstávania mám kruhy ani nie pod očami, ako už pod bradou, ale zvykám si. Aj poslednú sobotu som sa zobudila už o šiestej ráno, lebo sa mi snívalo, že nemám pripravené vysielanie.  Šípim, že tak ako skoro každý, stres nezvládam veľmi dobre a často ho zvyknem zajedať. Aktuálne mám jedácke obdobie, asi zato môže aj fakt, že som si splnila sen a  založila s jedným známym firmu na krabičkovú diétu.

Takže všetko treba ochutnať?

V praxi to znamená, že jete päťkrát denne zdravú stravu, ktorú vám prinesú každé ráno, alebo popoludnie čerstvú. Objednáte si ju na týždeň, alebo mesiac a schudnete. Kým som tieto jedálničky zostavila a odskúšala, tak to trvalo štyri mesiace. Testovací proces stále trvá, čiže ochutnávam všetko a všade, aj keď nemusím. Ak potrebujem rýchlo schudnúť, alebo len vyrysovať postavu, stavím na bielkovinovú diétu spoločnosti, ktorej som tvárou. Všeobecne však základ na ventiláciu všetkého je cvičenie.

Ktorý šport ti pomáha k ventilácii a robí ti zároveň radosť?

Uvoľnenie a ten správny relax mi poskytovalo boxovanie. Akurát s bývalými kolegyňami, s ktorými sme chodili k nášmu „boxerovi,“ už  nie sme tak často spolu, a kým sa dohodneme, to tiež zvykne trvať. Ak sa teda potrebujem dobre vyvetrať, idem si zabehať. Zvykla som krúžiť okolo jazera aj štyrikrát do týždňa po 5, 6 až 7 km. Začali ma však bolievať kĺby, a pretože sa aj lenivosť navýšila, obmedzila som beh na dvakrát týždenne. Občas sa zapojím do nejakých skupinových cvičení, ale čo milujem najviac je golf.

Golf však má na teba asi iný vplyv ako beh, či box.

Áno, z golfu človek asi postavu snov nezíska, pretože stravovanie na turnajoch sa zvykne obmedziť na Horalku počas hry a rezeň po hre. Golf ma silno drží a nepúšťa už zopár rokov. Chodím najmä na turnaje, tréningom veľa nedávam, hoci by to malo byť naopak. Najčastejšie sa teda prihlásim na turnaj, niektoré aj moderujem, výborne si zahrám, spoznám nových ľudí, alebo nespoznám tých starých - lebo v šiltovke po čase niekoho spoznať, nie je jednoduché (smiech) a pekný víkend je za mnou. Je to pre mňa výborný relax a energia. Teším sa už na január. Minulý rok som si bola zahrať v Thajsku, tento rok som pripravená potešiť sa návštevou ihrísk na Barbadose.

Didiana 2

A čo adrenalínové športy?

Som odhodlaná vyskúšať si windsurfing, alebo wavebording. Počas leta je to veľkým hitom, akurát nejak som sa k tomu nedostala. Aj tento rok som tak dlho chudla do plaviek, až som do nich pribrala. Čo vyskúšam určite na budúci rok je paddle board - stojíte na doske a pádlujete. Veľký adrenalín to nie je, zvládnu to aj dôchodcovia na Balatone, ale pripadá mi to z diaľky veľmi noblesne - stojíte a pádlujete... Čistá radosť. Už nech je leto - snowboard mi totiž zarástol pavučinou a asi ho z nej ani tento rok nevyslobodím.

Spomínala si krabičkovú diétu – to znamená, že sama sa týmto spôsobom stravuješ?

Áno, musím dávať pozor, keďže je to môj biznis,  či je všetko s krabičkami a hlavne s jedlom v poriadku. Či zákazníci dva dni po sebe nedostanú ten istý šalát, či sa v krabičke nachádza primerané množstvo jedla, či je to chutné, ako dlho vydrží bez chladničky, či je esteticky uložené, a podobne... V novom roku totiž chudnú všetci, a to je dobre. December dáva vianočnými večierkami a, samozrejme, aj sviatkami, postave zabrať. Aspoň tej mojej.

Aj tento rok im podľahneš naplno?

Ach, Vianoce…poviem to takto: atmosféru a medovníčky sa snažím vychutnávať si vždy. Už teraz sa teším, ako budeme piecť. A možno sa  budú dať aj konečne jesť - ak zvolím mäkší recept než ten minulý rok. Nový zub ma stál 250 eur. (smiech)

Foto archiv: D.D.

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Didiana: „Uvoľnenie a správny relax mi poskytol box.“

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.