Dancehall – tanec, ktorý prospeje kondícii i figúre

Mirka

Tanec je súčasťou mnohých skupinových cvičení, ktoré sú vďaka nemu elegantnejšie, zábavnejšie i zmyselnejšie. Aj preto je o tieto pohybové aktivity veľký záujem.Platí to aj pre samotný tanec. Ľudia tanec jednoducho milujú! Ak hľadáte rytmickosť, zmyselnosť, zábavu a túžite po sexi tele, skúste dancehall.

Dancehall – tanec, ktorý prospeje kondícii i figúre
20. FEB 2014

Korene dancehallu siahajú do obdobia konca sedemdesiatych rokov minulého storočia do oblastí Jamajky. Niektorým môže dancehall pripomínať známejšie reggae. Oprávnene, pretože dancehall má s reggae veľa spoločného, ale je oveľa rýchlejší. Mnohí ho dokonca označujú za akúsi rýchlejšiu verziu reggae.

Ľudia milujú zmyselné tance

Pamätáte si na boom, ktorý spôsobila zumba? Za jej obľúbenosťou stáli predovšetkým horúce latinsko-americké rytmy a tanec plný sexy pohybov. A niečo podobné môže vyvolať aj dancehall. Je plný energie, zmyselnosti a, samozrejme, tanečných choreografií. A čo je na ňom najlepšie? Okrem  toho, že sa naučíte tancovať naozaj zaujímavý tanec, pracujete zároveň aj na svojej kondícii a krajšom tele. Keďže ide o kardio aktivitu, dancehall prospieva aj srdcovocievnemu systému a psychike, pretože sa uvoľňujú hormóny šťastia.

Dancehall a sexi krivky

My ženy športujeme nielen preto, že nás to vnútorne napĺňa, ale aj kvôli sexi figúre. Pri tanci to jednoznačne platí tiež. Dancehall nie je výnimkou. „Dancehall je tanečný štýl, pri ktorom zapájate všetky partie tela. Okrem úžasne chytľavej hudby, pekných ženských pohybov a vyplavených endorfínov, chudnete, ani neviete ako. Veľká časť pohybov vychádza z kolien, čiže zapájate predné a zadné stehenné svaly. Hýbanie panvou spôsobuje zapájanie bruška a formovanie pekných svalov. Panvové pohyby aktivizujú aj vnútorné, teda neviditeľné svalové partie, čo ženám len prospieva,“ hovorí Iveta Tkáčová z  Riverpark Dance School, kde sa lekcie dancehallu konajú pravidelne. Dodáva, že po niekoľkých hodinách dancehallu pôjdu kilogramy dole, čo však závisí aj od toho, ako intenzívne sa účastníci kurzu tancu venujú (a aj ako sa stravujú).

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (imagerymajestic)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Dancehall – tanec, ktorý prospeje kondícii i figúre

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.