Cviky a rozumné triky pre pevné prsia

Mirka

Ak vám príroda nenadelila plné a pevné prsia, nie je to tragédia. Najdôležitejšie je, aby ste dokázala mať rada samú seba a poprípade na svojom poprsí „popracovať“.

Cviky a rozumné triky pre pevné prsia
3. NOV 2014

Prsia sú odjakživa symbolom ženskosti. S ich veľkosťou toho veľa nenarobíme (samozrejme, ak neberieme do úvahy plastickú operáciu a obľúbené push-up podprsenky), ale napríklad ich pevnosť možno ovplyvniť pravidelným cvičením. Vhodne zvolené cviky sa podieľajú na posilnení prsných svalov, čo sa v konečnom dôsledku prejaví aj na vzhľade pŕs. Okrem voľby vhodných cvikov je, samozrejme, nevyhnutné cvičiť pravidelne buď s vlastnou váhou, alebo so závažiami.

Odporúčame prečítať: Cviky, ktoré vám pomôžu získať pevné prsia

3 cviky pre pevné prsia

Kľuky

Jedným z najúčinnejších cvikov na prsné svalstvo sú kľuky. Dajte sa na štyri, dlane smerujú dopredu a sú o niečo ďalej od seba ako ramená. Nohy dajte  tesne k sebe. Telo musí byť v jednej rovine. Neprehýbajte sa a ani zadok nezdvíhajte hore. Následne hrudník smeruje nadol a čo najviac k podložke. Opakujte 10 kľukov po 3 série.

Výtlaky nad hlavu so závažiami

Ak nemáte k dispozícii činky, jednoducho použite fľašky naplnené vodou. Pri výtlakoch nad hlavu je dôležité to, aby stred teba bol v stabilizovanej polohe. To znamená, že zadok musí byť na zemi. Celý postup nájdete v nasledovnom videu. Cvik opakujte v troch sériách po 10 opakovaní. 

Rozpažovanie s činkami

Rozpažovanie s činkami môžete robiť na podlahe, na bosu i fitlopte. Pri tomto cviku vychádza pohyb z ramenného kĺbu. Podobne ako pri predošlých cvikoch vykonávajte ho v troch sériách po 10 opakovaní.

Nechce sa vám cvičiť s činkami? Skúste to bez nich

Cviky v nasledovnom videu môžete vykonávať kedykoľvek počas dňa. Sú jednoduché a naozaj stačí pár minút niekoľkokrát do týždňa.

Ďalšie tipy pre krásne prsia

 • Nezabúdajte sa starať o pokožku na prsiach rovnako ako na iných častiach tela, môžete to spojiť so spevňujúcou masážou.
 • Chladná sprcha prekrví pokožku v oblasti hrudníka, a tým sa spevňuje prsné tkanivo.
 • Pri športe noste športovú podprsenku. Ak budete cvičiť bez nej, postupne vaše prsia ochabnú. Pri voľbe športovej podprsenky berte do úvahy druh pohybovej aktivity, pretože podprsenky sú rozdelené do kategórií podľa stupňa opory, ktorý poskytujú. Samozrejmosťou je voľba správnej veľkosti košíka. A hlavne, športová podprsenka musí sedieť ako uliata!

Odporúčame prečítať: Ako si vybrať správnu športovú podprsenku


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Cviky a rozumné triky pre pevné prsia

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.