Caroline Wozniacki: „Patriť k najlepším je dlhá cesta.“

adidas

Má rada hudbu, futbal, nakupovanie. Pláva, hrá golf, číta Potterovky a jej vzorom je Martina Hingisová a Steffi Grafová. Dánska tenistka Caroline Wozniacki patrí k najlepším svetovým tenistkám a v rebríčku ATP si momentálne drží štvrté miesto. Značka adidas sprevádza jej kroky počas celej kariéry. Oblieka ju a sponzoruje od jej detských čias.

Caroline Wozniacki: „Patriť k najlepším je dlhá cesta.“
4. OKT 2013

Športové korene

Caroline sa narodila 11. júla 1990 v dánskom Odense. Jej korene siahajú do Poľska, pretože je dcérou poľského futbalistu Piotra Wozniacki a bývalej poľskej reprezentantky vo volejbale, Anny Wozniacki. Jej brat Patrick sa tiež živý športom, hrá futbal za kodaňský klub FREM. Ako to už v športových rodinách býva zvykom, Caroline sa od detstva venovala športu. Bavilo ju plávanie a tenis. Ten jej učaroval v čase, keď mala sedem rokov. K tenisu ju priviedol otec, ktorý sa stal aj jej prvým trénerom. Medzi profesionálnych športovcov sa prebojovala už ako pätnásťročná. Jej silnou doménou je dvojhra a každý začiatok zápasu. Má výbornú prácu nôh, koordináciu pohybu a jej veľkou devízou je obratnosť.

adidas caroline

Krásna a úspešná

Prešli už štyri roky od tej doby, čo na Australian Open nastúpila mladá tenistka Caroline Wozniacki, v šatách navrhnutých Stellou McCartney pre adidas. „Je veľmi zriedkavé, aby módny dizajnér obliekal jedného z najlepších športovcov sveta. Som rada, že som dostala tú možnosť,“ vyjadrila sa v tej dobe McCartney. „Dúfam, že moja kolekcia jej ešte viac pomôže zlepšiť športové výkony.“

Caroline je so značkou adidas spätá už od detských čias. Oblečenie od adidas jej vyhovuje, pretože značka kombinuje prvotriedne technológie s moderným dizajnom.

Tenistka sa vďaka svojej krásnej športovej postave a príjemnému vzhľadu, stala tvárou rôznych spoločností a produktov. Môžete ju vidieť v kampaniach kozmetických firiem, vytvorila vlastnú značku spodnej bielizne, nechýba v reklame na luxusné hodinky, ale prezentuje aj rýchlo náplasť, či žiarivo biely úsmev. Je použiteľná v rôznych oblastiach a ľudia, ktorí mali možnosť s ňou spolupracovať, si vždy pochvaľovali jej profesionalitu a ústretovosť.  

Čisto súkromné

Jej najobľúbenejším jedlom je steak so zemiakmi. A najobľúbenejším hercom je Johny Depp. Caroline si svoje súkromie stráži, ale je verejným tajomstvom, že muži sa o jej priazeň doslova bijú. Pred tromi rokmi si jej srdce získal známy golfový hráč Rory McIlroy. Napriek tomu, že počas tohto roka sa viac písalo o ich rozchodom, ani jeden z dvojice ho nepotvrdil.

„Tenisu prispôsobujem celý svoj život a voľný čas. Baví ma počas celého roka. Patriť k najlepším je dlhá cesta. Preto je tenis tak náročný šport. Nestačí vyhrať len jeden turnaj. Musím vyhrať veľa turnajom, ktoré idú za sebou a hrať na vysokej úrovni. Alebo musím mať šťastie a byť lepšia ako moje súperky,“ prezradila Caroline Wozniacki v rozhovore po skončení tohtoročného turnaja v Kalifornii.


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Caroline Wozniacki: „Patriť k najlepším je dlhá cesta.“

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.