Bratislavčania zabehli počas jedného popoludnia 6 880 km

redakcia

Cieľ bol jasný: vybehať si opäť bežeckú trať pre svoju mestskú časť. 

 

 

 

Bratislavčania zabehli počas jedného popoludnia 6 880 kilometrov
7. SEP 2015

Príjemné športové popoludnie s obrovským počtom účastníkov je najvýstižnejšie pomenovanie pre adidas District Battle Run. Ide už o jeho druhé pokračovanie na Železnej studničke, ktoré sa uskutočnilo prvý septembrový štvrtok. Tentokrát zabehlo 10 kilometrov pre svoju mestskú časť celkovo 688 bežcov, čo predstavuje viac ako dvojnásobok bežcov ako naposledy. Bežci tak spolu nabehali vzdialenosť, ktorá by sa dala prirovnať  k trase Bratislava – New York. Za víťaznú mestskú časť Bratislava IV. odbehlo 161 účastníkov celkovo 1 610 kilometrov. V tesnom závese bola Petržalka, ktorá mala len o dvoch bežcov menej, čo je spolu 1 590 kilometrov.

beh adidas

Prví nadšenci behania sa začali pripravovať a zhromažďovať na neďalekom parkovisku od tretej hodiny. Za necelú hodinu bolo zrejmé, že záujem zabojovať za svoju mestskú časť, bude enormný. Od štvrtej hodiny štartovali prví účastníci, pričom dorazili aj ambasádori zastupujúci  jednotlivé „distrikty“. Boli nimi moderátorka Europa 2 Dominika Dadíková, moderátorka TV JOJ Dana Strculová, fitnes tréner Martin Šmahel, plážové volejbalistky Natália Dubovcová a Dominika Nestarcová a športový fyziológ Viktor Bielik.

beh adidas

Nálada na trati, rovnako aj v cieli, bola výborná. Bežci behali väčšinou po skupinkách a snažili sa jeden druhého povzbudzovať. Po prebehnutí cieľom bolo jasné, že každý sa tešil zo svojho individuálneho výsledku, a bol so sebou spokojný. Napriek tomu nešlo o výsledný čas, ale o to, že dobehnutím prispel každý svojím dielom o možnú výhru, ktorou je vyznačenie novej bežeckej trate vo víťaznej mestskej časti. Pozitívne naladenie bolo cítiť z každého bežca, čo dotváralo jedinečnú atmosféru na trati. Svedčí o tom aj jedna z mnohých pozitívnych reakcií na sociálnych sieťach od bežkyne Barbory: „Výborné podujatie, skvelí ľudia a vynikajúca nálada!!!." Radosť z takejto spätnej väzby má aj organizátor tohto bežeckého podujatia, značka adidas. Jej zámerom je usporiadanie bežeckých podujatí, ktoré majú spájať komunitu a zároveň príjemný športový zážitok s množstvom pozitívnej energie, za ktorú vďačí každému jednému zo zúčastnených.

beh adidas

Pre bežcov bolo na štarte otvorené aj UltraBoost centrum, v ktorom si mohli zapožičať nové adidasUltraBoost tenisky. Táto aktivita bude prebiehať počas celého septembra, a to vždy v utorok poobede a v nedeľu doobeda.

Zdroj: TS


beh adidas
beh adidas
beh adidas
beh adidas
7 fotografií >>
Skryť
beh adidas
beh adidas
beh adidas
beh adidas
beh adidas
beh adidas
beh adidas
DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Bratislavčania zabehli počas jedného popoludnia 6 880 km

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.