Boot camp tréning v zime spaľuje kalórie rýchlejšie

Mirka

Boot camp pomáha spáliť tukové zásoby, vyformovať postavu a spoznať nových ľudí. 

Boot camp tréning v zime spaľuje kalórie rýchlejšie
17. JAN 2015

V letných mesiacoch sa boot camp cvičí vo vonkajšom prostredí. Aj v tom spočíva jeho jedinečnosť. Zeleň a príjemné počasie pôžitok z cvičenia, vyvolaný vyplavovaním endorfínov, znásobujú. Pri cvičení, ktoré vzišlo z amerických vojenských výcvikových táborov, sa človek rozhodne nenudí. Využívajú sa rozličné cvičebné pomôcky, ako napríklad obľúbené kettlebells, pneumatiky, reťaze, laná, hrazdy, TRX a mnoho ďalších. Tréningy sú pestré, akčné, zábavné a, samozrejme, sprevádzané drinou a potom.

Boot camp v zime

Ako vyzerajú zimné tréningy? Niektoré tímy cvičia vonku, pretože pri tréningoch v chladnom počasí organizmus lepšie spaľuje. Iné využívajú špeciálne upravené vnútorné priestory. „V zime sa boot camp v Bootcamp Slovakia síce necvičí vonku, ale využívame skladové priestory, ktoré sú prispôsobené na cvičenie. Tieto priestory sú temperované do približne 12 stupňov Celzia. Tým pádom je pocit chladu citeľný, čo má pozitívny účinok na spaľovanie kalórií. Snažili sme sa vyhnúť klasickým interiérovým cvičeniam vo fit centrách, kde je teplejšie a pôsobením klimatizačných jednotiek, ktoré len filtrujú vzduch, prípadne sa pootvorí okno, je vzduch málo kvalitný,“ hovorí Tomáš Kurinec z Bootcamp Slovakia.

boot camp 1

Intenzívny tréning zapája do pohybu celé telo

Boot camp patrí do kategórie pohybových aktivít, ktoré sa cvičia pri vyššej intenzite. Pokiaľ ide o úplných začiatočníkov, je dôležité, aby sa zoznámili so správnou technikou cvikov, postavením i dýchaním. Využívajú sa hlavne funkčné cviky, ktorých úlohu je zlepšovať rozsah pohybu, držanie tela a v neposlednom rade formovať svalstvo. Tréneri sa snažia lekcie zostaviť tak, aby vždy priniesli niečo nové a zaujímavé.

V akom časovom horizonte sa dostavia výsledky?  Ak budete na sebe tvrdo pracovať, výsledky budú viditeľné pomerne rýchlo. „Boot camp je cvičenie, známe hlavne kvôli vyššej intenzite tréningu a viditeľným výsledkom. Samozrejme, za predpokladu, že sa človek nefláka a a počúva rady trénera. Výsledky možno vidieť už po mesiaci tvrdého tréningu,“ vysvetľuje Tomáš Kurinec.

boot camp 2

Je tento dril pre každého?

Boot camp je jednoznačne pre každého, pretože v ponuke sú rozličné úrovne tréningov. Takže na svoje si prídu úplní začiatočníci i pokročilí, muži i ženy. „Na tréningy prichádzajú rozličné typy ľudí, pre ktorých je boot camp doplnkom k rôznym športom (napríklad bojové umenia, beh, tenis, triatlon) alebo sú tu aj takí, ktorých cieľom je spáliť tuk, vyformovať si postavu a v neposlednom rade spoznať nových ľudí,“ hovorí zo skúseností tréner boot campu.

Ako zvládajú boot camp ženy? „Dovolil by som si tvrdiť, že ženy sú odolnejšie voči fyzickej záťaži ako muži, preto sú práve ony naozaj dobrým príkladom tvrdého drilu a výkonu, keď sa bavíme o dosahovaní výsledkov. Tento typ cvičenia je určený hlavne na spaľovanie tukov, formovanie a spevňovanie postavy. Na záver dodám iba to, že každý ide aj napriek trénerovým pokrikom podľa svojich možností. My len pomáhame dostať sa bližšie k cieľom, a preto si každý musí určiť ten svoj, ktorý chce dosiahnuť. Boot camp nie je liek na perfektnú postavu, ale skvelý nástroj,“ dodáva tréner z Bootcamp Slovakia.

boot camp 3

Odporúčame prečítať: Viete, vďaka ktorým cvičeniam získate sexi zadok?

Zdroj video: www.youtube.com, Zdroj foto: Tomáš Kurinec, http://bootcampslovakia.sk/galeria

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Boot camp tréning v zime spaľuje kalórie rýchlejšie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.