Anastasia Kuzminová: Na začiatku každej sezóny vládne nervozita

adidas

Sezóna slovenskej biatlonistky ruského pôvodu Anastasie Kuzminovej (29) sa začína práve v tomto období. Má za sebou záverečné sústredenie a pred sebou novú sezónu, na ktorú sa pripravovala takmer celý rok. V rozhovore sa dozviete, čo všetko musí obetovať pre kvalitný športový výkon, ako sa stravuje, trénuje, ale aj to, čo nájdete v jej šatníku a čo by ste tam márne hľadali.

Anastasia Kuzminová: „Na začiatku každej sezóny vládne nervozita.“
5. DEC 2013

Vaša výška je 180 cm. Máte občas problém, vybrať si oblečenie, ktoré sa vám páči?

Myslím si, že moja výška nie je až taký problém. Skôr to, že moja postava je športová a to znamená, že mám pri svojej výške a konfekčnej veľkosti široké ramená. Preto sa napr. pri výbere športového oblečenia často orientujem aj na mužskú kolekciu.(smiech)

Ako teda vyzerá váš šatník – čo by sme v ňom našli a čo by sme v ňom nikdy nemali hľadať?

Nájdete u mňa veľa športového oblečenia, ktoré mám podelené hlavne podľa ročných období a aj podľa toho, na aký druh tréningu je určené. Taktiež sa veľmi rada obliekam, aj vo voľnom čase, v štýle športovej elegancie. Mám však aj veci, ktoré sú určené na spoločenské akcie. Ale určite nenájdete u mňa oblečenie, ktoré je veľmi krikľavé, alebo veľmi ligotavé.

Prichádza vaša sezóna. Čo vás v najbližších mesiacoch čaká?

V novembri som absolvovala záverečné sústredenie pred sezónou, počas ktorého ma čakali aj kontrolné preteky. Posledný novembrový týždeň už začína sezóna. Do konca roka ma čakajú tri kolá Svetového pohára.

Meníte nejako svoj režim tesne pred pretekmi?

Na začiatku sezóny vládne nervozita. Nikto nevie, ako na tom je a je v očakávaní porovnávať sa s ostatnými. Neznamená to, že by som mala problémy so spaním, alebo so stravovaním. Stravu upravujem len kvôli zvýšenej záťaži počas pretekov.

Ako sa vám páči nová kolekcia od značky adidas - čo najradšej nosíte?

Novú kolekciu ClimaWarm+ som už výskúšala a používam ju pravidelne počas zimných mesiacov. Oblečenie z tejto najnovšej kolekcie som testovala aj počas sústredenia v Kanade, odkiaľ som sa práve vrátila. Počas leta veľmi rada nosím ClimaLite a v sychravých dňoch ClimaProof a Goretex. Ale zo všetkého mám najradšej oblečenie z kolekcie Terrex.

Aký šport, teda okrem lyžovania, máte rada - prípadne je vaším doplnkovým športom k tréningom?

Nordic walking je jedným z mojich najčastejších doplnkových prostriedkov počas tréningov. Veľmi rada cvičím strečing alebo jogu. A so synčekom chodíme plávať.  

Ako mu ide lyžovanie?  

Od malička sme ho viedli k bežeckému lyžovaniu, takže s hrdosťou mamičky môžem povedať, že je už vo svojom veku veľmi dobrý lyžiar, ktorý zvláda nielen bežecké lyžovanie, ale aj zjazdové.

Každá z nás má občas pocit, že pribrala, musí schudnúť, alebo len na chvíľu potrebuje zmeniť spôsob stravovania, pretože sa vo svojom tele necíti veľmi dobre. Stáva sa to občas aj vám?

Pocit, že som pribrala mávam len v čase prípravy, kedy sa môj tréning viac sústredí na silovú stránku. Vtedy moja váha rastie a som o niečo ťažšia, ale viem, že počas sezóny to pôjde dolu a to veľmi rýchlo. Stravovanie vnímam ako veľmi dôležitú vec, nielen počas prípravy, ale aj počas súťažného obdobia. Diétu, ktorú vtedy držím – nie kvôli mojej postave, ale aby nebol môj organizmus zaťažený škodlivými látkami, ktoré by mi nedovoľovali v správny čas podať ten najlepší výkon.

Máte teda svoj stravovací rituál?

Nemôžem povedať, že by som mala nejaký rituál. Určite však mám zásady stravovania a to v štýle - raňajky si zjedz sám, s obedom sa podeľ a večeru daruj nepriateľovi...

k.

Zdroj fotografie: adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Anastasia Kuzminová: Na začiatku každej sezóny vládne nervozita

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.