Američania milujú jogu na vode. V zime sa jej venujú v interiéri

Mirka

V USA sa počas teplých dní cvičí joga na mori na SUP doskách. V zime sa jogoví nadšenci presúvajú do interiéru. 

Američania milujú jogu na vode. V zime sa jej venujú v interiéri
11. DEC 2014

Je naozaj pravda, že keď sa niečomu venujete s obľubou a napĺňa vás to, neradi sa toho vzdávate. Urobíte všetko preto, aby sa tak nestalo. Hľadáte spôsob, ako v obľúbenej činnosti pokračovať ďalej. Aj napriek prekážkam. Touto cestou šli s najväčšou pravdepodobnosťou aj milovníci SUP jogy. Povedali si, že tohto pohybu sa nevzdajú ani v zime a začali ho cvičiť v interiéri. Aká je situácia dnes? Aktuálne sa v Severnej Amerike a Kanade cvičí paddle joga v desiatkach jogových štúdií a neustále pribúdajú ďalšie.

More je pre športovo založených ľudí atraktívne

Surfing je v Spojených štátoch obľúbeným vodným športom. Stand-up paddle boarding (SUP) vznikol ako akási alternatíva surfovania, ktorá je dostupná pre väčšie množstvo ľudí. Tak majú možnosť pravidelne sa hýbať na čerstvom vzduchu a vychutnávať si krásy mora. Zároveň je to oveľa jednoduchšia pohybová aktivita ako bežné surfovanie. Vykonáva sa na pokojnej morskej hladine, čiže povrch je v porovnaní s rozbúreným morom pomerne stabilný.

Postupne začali milovníci jogy využívať SUP dosky na cvičenie jogy. A keď im nepraje počasie, jednoducho cvičia v interiéri.

Prečo paddle joga?

Paddle joga je jednoznačne pre skúsenejších vyznávačov jogy. Je to hlavne kvôli tomu, že na SUP doske je potrebné udržiavať rovnováhu. Samozrejme, nemenej dôležité je správne vykonávanie jednotlivých jogových asán v spojení s dýchaním. Iba vtedy joga prináša človeku maximum benefitov. Aké je hlavné plus paddle jogy? Keďže ide o cvičenie na nestabilnom povrchu, do cvičenia sú viac zapojené svaly jadra a stabilizačné svaly. Samozrejme, v dôsledku toho sa skvelo posilňujú a formujú.

Okrem toho prináša paddle joga mnoho ďalších psychických i fyzických benefitov, ktoré sú podobné ako pri iných štýloch jogy. Tak napríklad zlepšuje flexibilitu, svalovú silu, držanie tela, podporuje imunitný systém, pomáha lepšie zvládať stres, dodáva energiu a mnoho ďalších.

Odporúčame prečítať: Hot joga: Vypotíte toxíny, tuk i zlú náladu

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: Facebook / Paddle yoga

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Američania milujú jogu na vode. V zime sa jej venujú v interiéri

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.