Akro joga alebo joga pre náročných

Mirka

Mnohí z nás si uvedomujú, že tréning potrebuje nielen telo, ale aj duša. To je jeden z hlavných dôvodov, prečo sa joga zaraďuje medzi obľúbené cvičenia. Akro joga však patrí k náročnejším štýlom jogy, ktoré sa väčšinou cvičia vo dvojici. Fyzické a psychické benefity jej však rozhodne uprieť nemožno.

Akro joga alebo joga pre náročných
29. JAN 2014

Existujú desiatky štýlov jogy, preto sa toto body and mind cvičenie stáva čoraz populárnejším medzi širokou verejnosťou. Akro joga patrí k novším jogovým štýlom. Jej vznik sa datuje do roku 2003 do San Francisca a je spojená s menami Jason Nemer a Jenny Sauer-Klein.

Akro joga sa cvičí vo dvojici, kde jeden z partnerov poskytuje druhému akýsi základ (oporu) pre vykonávanie akrobatických pozícií. V porovnaní s ostatnými je tento dynamický štýl jogy nielen náročnejší, ale zdôrazňuje dôležitosť vzájomnej spolupráce a dôvery.

Základné informácie o akro joge

Akro joga je tu pre náročnejších nadšencov jogy už viac ako 10 rokov. Je zaujímavá hlavne tým, že kombinuje jogu s akrobaciou a thajskými masážami. Niektorí ju označujú ako „spojenie jogy a tanca“, pretože prináša aj príjemný estetický zážitok.

Spojenie jogy, akrobacie a thajských masáži prináša človeku mnoho zdravotných a psychických výhod. Jedným z kľúčových pojmov pri akro joge je dôvera, a to nielen dôvera v seba samého, ale aj ľudí okolo seba a najmä partnera, s ktorým sa človek akro joge venuje.

Odporúčame prečítať: S AcroYogou si môžete zacvičiť aj zalietať

 

Samozrejmosťou sú viaceré fyzické a psychické benefity. Vďaka pravidelnému cvičeniu akro jogy dochádza k zlepšeniu držania tela, odstráneniu stuhnutých a skrátených svalov, ktoré spôsobujú nepríjemnú bolesť chrbta, krížov či hlavy. Akro joga je aj prevenciou artritídy, zlepšuje celkovú flexibilitu a rovnováhu. Pomáha nastoliť vnútornú harmóniu, lepšie zvládať stres, zbaviť sa úzkosti či nespavosti, zvýšiť sebavedomie a koncentráciu. A vôbec celkovo posilňuje imunitný systém, dodáva energiu a vitalitu. Je tiež nápomocná pri chudnutí a tvarovaní problematických partií. Akro joga je tiež spôsob ako podporiť trávenie a detoxikáciu organizmu.

Pre koho je vhodná?

Akro joga je vhodná pre tých, ktorí už nejaké tie skúsenosti s jogou majú a neboja sa prijímať nové výzvy. Tento dynamický štýl jogy je pomerne fyzicky náročný a vyžaduje si silu. Aj keď je pravda, že takmer každá fyzická aktivita sa dá prispôsobiť aktuálnej  kondícii človeka.

Zdroj video: www.youtube.com
Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (lobster 20)

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Akro joga alebo joga pre náročných

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 1922
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.