Ako pri cvičení dosiahnuť svoj stanovený cieľ?

Najdôležitejšie pri cvičení je vaše odhodlanie dosiahnuť určený cieľ. Pri cvičení je takmer garantované, že prídu ťažšie dni. Nebude sa vám chcieť cvičiť, bude vás lákať bujará zábava s priateľmi alebo vás znechutia iní ľudia. Práve vtedy je však dôležité zamerať sa na svoj cieľ. 

Ako pri cvičení dosiahnuť svoj stanovený cieľ ?
22. SEP 2013

Stanovte si cieľ a zapíšte si ho na papier

Už viete čo chcete dosiahnuť? Chcete schudnúť? Chcete nabrať svaly? Chcete byť silnejší? Väčšina ľudí zostane len pri snívaní. Tím úspešnejším sa sny podarí premeniť na realitu. Sny prenesú na papier v podobe cieľov, hľadajú spôsob ako ich dosiahnuť a konajú. Aktívne smerujú k svojim cieľom a navyše, stojí za to nakoniec ten cieľ preškrtnúť alebo vedľa neho napísať splnené

Dokážte neprajníkom, že sa mýlia

Dokážte ľuďom, ktorí vám neveria alebo vám neprajú úspech, že sa mýlia a sú na zlej strane. Mnoho úspešných športovcov sa vypracovalo na elitnú úroveň vďaka tomu, že nemali rodený talent a nikto im neveril. Staňte sa aj vy ďalším úspešným človekom. 

Zaberte na svojich slabinách

Každý má určité slabiny, či už si to chce priznať alebo nie. Pri posilňovaní vznikajú tiež, buď nevyrovnaným trénovaním alebo fyziologickými predispozíciami. Ak sa práve na ne zameriate, eliminujete ich a dáte predpoklady celkovému lepšiemu rastu. Navyše, neraz sa stalo, že práca na slabinách motivovala až tak, že sa z nich stali silné stránky.

Naučte sa obetovať iné veci

Samozrejme nemusíte do svojho úsilia dávať takú obetu, ako dával napríklad Arnold Schwarzenegger, ktorý vynechal pohreb svojho otca pre prípravu na Mr. Olympia, ale ak chcete urobiť výrazný pokrok, musíte sa zmieriť s tým, že určitá dávka obety bude potrebná. 

Cenou nemusí pritom byť len vynechanie sladkého dezertu, ale aj zmenšenie času stráveného s priateľmi a rodinou, či obmedzenie víkendových zábav. To posledné však v konečnom dôsledku pre vás môže byť prospešné aj po iných zdravotných stránkach. Musíte sa jednoducho naučiť žiť s tým, že každá obeta je víťazstvom pre dosiahnutie vášho cieľa. 


Autor článku

michal.lendel@cvicte.sk

Ing. Michal Lendel, fitnes tréner I. triedy

V minulosti som sa aktívne venoval viacerým športom: hádzaná, basketbal, volejbal. Posledných päť rokov sa venujem hlavne kulturistike. Zaujímam sa aj o zdravé stravovanie, vypracovávanie jedálničkov na mieru, doplnky výživy a pracujem aj ako fitnes tréner. Váš úspech je aj mojím úspechom.

http://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako pri cvičení dosiahnuť svoj stanovený cieľ?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.