Ako prekonať negatívne myšlienky pred behom?

Väčšinou sa vďaka zázračným endorfínom cítime psychicky lepšie už po niekoľkých odbehnutých metroch, lenže ako sa k behu „dokopať“, keď naň nemáme ani najmenšiu chuť?  

Ako prekonať negatívne myšlienky pred behom?
14. OKT 2016

Niekedy sa nám jednoducho nechce, cítime únavu, sme nahnevaní a chýba nám sebadôvera. Ako prekonať tieto pochmúrne myšlienky a vychutnať si skvelý beh?

„Vypnite“ mozog a jednoducho choďte

Jednou zo zásad pozitívneho myslenia je stopnúť negatívne myšlienky ešte v zárodku. Čím skôr sa vám to podarí, tým lepšie. Vo chvíli, keď sa im začnete venovať, jedna negatívna myšlienka sa nabalí na druhú a jednoducho vás prevalcujú. Potom sa zrejme na beh v daný deň vykašlete. Najbližšie, keď vás napadne prvá negatívna myšlienka, týkajúca sa bežeckého tréningu, zastavte ju. Jednoducho sa oblečte a choďte behať.

Zameňte negatívne myšlienky za pozitívne

To je ďalšie z pravidiel pozitívneho myslenia. Usilujte sa negatívne myšlienky nahrádzať pozitívnymi. Postupne im uveríte a od behu vás nič neodradí.

Spomeňte si na úžasný pocit po behu

Keď budete najbližšie bojovať so sebou samým, či ísť, alebo nejsť behať, snažte sa precítiť, ako úžasne sa budete cítiť, keď sa prekonáte a odbeháte to, čo máte v tréningovom pláne. Je to veľmi účinná zbraň.  

Aj niečo je lepšie ako nič

Vzdať to hneď na začiatku bez toho, aby ste to skúsili, je zbabelé. Skúste vybehnúť von s tým, že jednoducho odbehnete, alebo odkráčate toľko, koľko vládzete. Možno budete prekvapení, aká vnútorná sila sa vo vás skrýva, a napriek úvodnej nechuti podáte skvelý výkon.

Naučte sa rozlišovať to, čo vám hovorí telo a čo myseľ

Jednou z najdôležitejších vecí pri behu je naučiť sa počúvať svoje telo a rešpektovať jeho limity, pretože telo nám zvyčajne dáva signály, že niečo nie je v poriadku. V tomto prípade ho treba počúvať. Naopak, ak prekonáte to negatívne, čo vám sprostredkúva myseľ, posuniete sa ďalej. Je veľmi dôležité rozlišovať tieto dve veci.

Choďte behať s niekým pozitívnym

Nechuť k behu môžete prekonať aj tak, že zavoláte kamarátke, ktorá je plná optimizmu a pôjdete si zabehať spolu. Verte, že pozitívna nálada je nákazlivá!

Pustite si motivačnú hudbu

Je vedecky dokázané, že hudba má schopnosť podporovať výkon pri športe. Skúste si pustiť svoje obľúbené bežecké songy pred behom – skvelo vás motivujú.  

Dobrou motiváciou môže byť aj pekné oblečenie

Štýlové oblečenie či obuv môžu byť motiváciou hlavne pre ženy. Ak ste ešte nenašli pre seba ten správny outfit, pozrite si trendové odevy značky adidas. Tu je malá inšpirácia: 

Adidas eshopAdidas eshop

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj foto: adidas.sk
Zdroj foto: goodfon.su

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o:

Je dobré piť kávu pred behom?Je dobré piť kávu pred behom?

Káva obsahuje alkaloidy so stimulačným účinkom, čo sa dáva do súvislosti hlavne s lepším výkonom, pozornosťou, rýchlejšími reakciami a znížením únavy.

 

Dá sa spáliť tuk behaním?Dá sa spáliť tuk behaním?

„Je to aktivita, pri ktorej je človek schopný spáliť viac energie ako pri akejkoľvek inej činnosti,“ tvrdí skúsený kondičný tréner Jakub Slavkovský. 

 

Tipy od trénera, ako schudnúť pomocou behuTipy od trénera, ako schudnúť pomocou behu

Máte nadváhu a neviete, ako začať s behom? To, ako by mal vyzerať prvý mesiac tréningov, prezradí skúsený tréner Jakub Slavkovský. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Ako prekonať negatívne myšlienky pred behom?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.