Aké trapasy sa vám môžu stať na hodine jogy?

Hoci mnohé jogové pozície vyzerajú vznešene a hodiny jogy sa nesú v duchu vážnosti, občas sa stanú aj vtipné trapasy. 

Aké trapasy sa vám môžu stať na hodine jogy?
5. DEC 2016

Cieľ jogy pripomínať netreba. Cesta za dosiahnutím harmónie tela a duše nie je jednoduchá a občas sa človek stretne i s vtipnými situáciami. Podelili sa s nami o ne aj traja jogoví inštruktori.

Alexandra Zimanová, inštruktora power jogy a gravid jogy

Mne sa väčšinou podarili len brbty. Napríklad som namiesto „tretie oko“ povedala „tretie okno“ alebo namiesto „stiahnuť zvierače“ použila spojenie „stiahnuť stierače“. Tiež sa stáva, že keď inštruktor na hodinách gestikuluje, tak nováčikovia všetko napodobňujú, pretože si myslia, že to patrí k cvičeniu. Stalo sa, že jedna klientka pri meditácii, keď sa spája ukazovák a palec na ruke (čin mudra), spojila obe ruky, palec a ukazovák... Vyzeralo to ako pozdrav zo Star Treku a bolo to naozaj vtipné.

Čin mudra v praxi:


Zdroj: youtube.com

Michala Vániová, inštruktorka power jogy a jogy pre tehotné

Trapasov bolo veľa a hlavne tých fyzických, ktoré sa dajú asi len ukázať. Podarili sa mi aj slovné „brepty“. Keďže svojim klientom sa snažím dávať inštrukcie čo najzrozumiteľnejšie, niektoré názvy pozícií hovorím v klasickom znení, napríklad padmasana, čiže turecký sed. Jedenkrát sa mi podarilo inštruovať nasledovne: prekrížime nohy a cez kolísku a turecký „med“ sa dostaneme do pozície mačky. Alebo pri záverečnej relaxácii, teda pozícii šavásany (mŕtvoly) som inštruovala: uvoľníme sa, prirodzený nádych a výdych a pozícia „vrtuly“. Takže polovica sály sa začala smiať a ja s nimi. To však nie je všetko. Na hodine mám zapálené sviečky, ktoré sú po oboch stranách mojej podložky. Pozíciu sviečky, ktorú niektoré cvičiace nevykonávajú kvôli obmedzeniam a iba sa prizerajú, som inštruovala nasledovne: nechajte si jednu nohu vystretú a druhým chodidlom sa snažte dotknúť podložky za hlavou. A ako som tam cvičila s nimi, nevediac, čo sa okolo mňa nachádza, jedna klientka  začala potichu hovoriť, až napokon skríkla: „Pozor sviečka, sviečka!“ Potom som povedala, že nemusia ísť na to tak „horľavo“ ako ja. Zistila som totiž, že som si popálila nárt. Neskôr to trochu bolelo, ale práve náhodné situácie a komentáre nás pobavili.

Pozícia šavásany v praxi:


Zdroj: youtube.com

Zdeno Yogi, inštruktor power jogy

Nenapadá mi žiadny trapas, okrem toho, že občas si niekto prdne. V podstate to však trapas nie je, pretože v joge ide aj o zlepšenie a podporu trávenia.

Zdroj foto: pixabay.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Začala s folklórom, dnes je jedinou školiteľkou portdebras na slovenskuZačala s folklórom, dnes je jedinou školiteľkou PortDeBras na Slovensku

Helenka Ballová je známa inštruktorka, ktorá  u nás preslávila hlavne PortDeBras. 

 

Zuzka biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športuZuzka Biel zavesila právo na klinec a plne sa venuje športu

V detstve začala aikidom, neskôr sa z nej stala inštruktorka AY Fly či deepworku. Čo jej dáva šport a aké sú jej plány do budúcnosti? 

 

PortDeBras bandVIDEO a FOTO: PortDeBras Band je už aj na Slovensku!

Cvičenie si môžete dokonca vyskúšať aj vy priamo s jeho tvorcom Vladimirom Snezhikom, ktorý onedlho povedie školenie inštruktorov na Slovensku. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Suchárová - redaktorka Cvičte.sk

Som manželkou úžasného chlapa, mamou malej nezbedníčky a milovníčkou zdravej a pestrej vegetariánskej kuchyne. Okrem toho je mojou vášňou písanie – niekoľko rokov sa venujem písaniu, editovaniu i copywritingu pre weby i časopisy. Svet zdravej výživy a vôbec zdravého životného štýlu ma fascinuje natoľko, že jedným z mojich snov je vlastné výživové štúdio. Aj preto sa v oblasti výživy stále vzdelávam. Som presvedčená o tom, že správne zvolenou stravou môže človek nielen schudnúť, ale aj vyriešiť rôzne zdravotné ťažkosti. Okrem toho som fanúšičkou pozitívneho myslenia a ako matka propagujem kontaktné rodičovstvo, pretože si myslím, že aj to je spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu.

https://www.facebook.com/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Aké trapasy sa vám môžu stať na hodine jogy?

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2524
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.