Adidas prekonáva hranice s funkčnou obuvou

adidas

S prvkami vyrobenými 3D tlačou.

 

Adidas prekonáva hranice s funkčnou obuvou
10. OKT 2015

Futurecraft predstavuje vrchol v prispôsobiteľnosti obuvi

Herzogenaurach, 7. októbra, 2015 – Značka adidas dnes predstavila budúcnosť obuvi s projektom Futurecraft 3D. Ide o jedinečnú medzipodrážku bežeckej obuvi, vyrobenú 3D tlačou, ktorú je možné prispôsobiť presne podľa bežeckých potrieb jednotlivca. 3D koncept je súčasťou ‘Futurecraft series’ – pokrokovej iniciatívy, ktorá vyzdvihuje otvorenú spoluprácu a detailné prepracovanie ako spôsob inovácie každej časti procesu výroby.

future craft

V koncepte 3D, ktorý poskytuje všetkým športovcom dokonalý zážitok na mieru, predviedla značka adidas unikátnu kombináciu materiálu a výrobného procesu. Tento prelom vo výrobe posunie štandard bežeckej obuvi na úplne novú úroveň a poskytne doteraz nevídanú podporu a odpruženie pre každé chodidlo, vďaka čomu budú môcť športovci podávať tie najlepšie výkony.

Predstavte si, že prídete do predajne adidas, odbehnete krátku vzdialenosť na bežiacom páse a okamžite získate bežeckú obuv vyrobenú 3D tlačou – toto sú ambície 3D medzipodrážky adidas. Cieľom je vytvoriť flexibilnú, úplne priedušnú, vernú kópiu odtlačku chodila športovca, ktorá presne odzrkadlí kontúry a tlakové body. Vďaka tomu budú športovci vybavení na ten najlepší bežecký zážitok. V kombinácii s existujúcimi poznatkami a technológiami footscan, predstavuje táto inovácia unikátne možnosti pre okamžitú úpravu na mieru, priamo v predajni.

“Prototyp Futurecraft 3D demonštruje úmysel. Využili sme absolútne výnimočnú kombináciu výrobných procesov a materiálov úplne novým spôsobom. Naša medzipodrážka, vyrobená 3D tlačou, nám umožňuje nielen vytvoriť úžasnú bežeckú obuv, ponúka zároveň spôsob, ako využiť naše poznatky na splnenie potrieb každého športovca a vytvorenie neprekonateľných zážitkov,” hovorí Eric Liedtke, člen výkonnej rady spoločnosti adidas AG, ktorý je zodpovedný za Global Brands.

Príbeh Futurecraft 3D je prvou kapitolou série adidas Futurecraft series, ktorá demonštruje odhodlanie značky inovovať v každom aspekte výroby.

future craft

“Futurecraft je naším hradom z piesku. Stelesňuje našu každodennú snahu objavovať a prekonávať hranice tvorby. Úžasný materiál a inovácia výrobného procesu prenášajú to, čo už poznáme do budúcnosti. Spájame kvalitu jedinečnej ručnej práce s neobmedzeným potenciálom nových možností výroby. Futurecraft predstavuje obnaženie – je rýchly, prirodzený a skutočný – stelesňuje náš prístup k dizajnu,” hovorí Paul Gaudio, kreatívny riaditeľ spoločnosti adidas.

Futurecraft 3D, ktorý stelesňuje víziu kreatívnej spolupráce Futurecraft, je zrealizovateľný vďaka otvorenej spolupráci s najvýznamnejším európskym špecialistom v oblasti 3D tlače – spoločnosti Materialise.

Iniciatíva Futurecraft predstaví viac prelomových inovácií v oblasti dizajnu v nasledujúcom polroku a posunie tak ambície spoločnosti adidas byť najlepšou športovou značkou na svete.

Čo je to Futurecraft?

Futurecraft je nový prístup značky adidas k dizajnu. Táto iniciatíva pozerá smerom vpred a sústredí sa navytváranie budúcnosti športu pomocou holistického prístupu k inováciám a kombináciou nových výrobných metód a technológií. Využíva pri tom vedecké poznatky z oblasti športu a to už v samotných začiatkoch tvorby. Budúcnosť nie je daná, budúcnosť si vytvárame.

Futurecraft je súčasťou otvoreného myslenia a smerovania značky. Sprístupňujeme procesy tvorby všetkým tvorcom, inšpirujeme sa navzájom a objavujeme úžasný potenciál.

Čo predstavuje Futurecraft pre športovcov a spotrebiteľov?

Futurecraft vychádza z otvorenej spolupráce a tvorby už v samotných začiatkoch, čo je zárukou inovácie všetkých častí a prvkov výrobného procesu.

Adidas vytvára nové metódy výroby, ktoré umožňujú tvorcom navrhovať vlastné, prispôsobené a na mieru vyrobené dizajny. Títo tvorcovia sú inšpiráciou pre novú generáciu produktov adidas a pre seba navzájom.

Ambíciou Futurecraft je poskytnúť dokonalý zážitok pre amatérskych aj profesionálnych športovcov a vytvoriť pre nich ideálne podmienky pre podávanie najlepších výkonov.

future craft

Čo je to Futurecraft 3D?

Futurecraft 3D je revolučný výrobný proces, ktorý pri tvorbe unikátnej medzipodrážky bežeckej obuvi využíva 3D tlač. Táto medzipodrážka je flexibilná, úplne priedušná a predstavuje dokonalú kópiu odtlačku športovcovho chodidla.

Predstavte si, že prídete do predajne adidas, odbehnete krátku vzdialenosť na bežiacom páse a okamžite získate bežeckú obuv vyrobenú 3D tlačou, ktorá presne odzrkadlí kontúry a tlakové body dokonale prispôsobené vašim potrebám.

Futurecraft 3D od adidas posúva možnosti prispôsobenia do úplne novej roviny. Projekt je súčasťou série adidas Futurecraft series, ktorá kombinuje snahu značky adidas inovovať v každom aspekte výroby s ohľadom na odborné poznatky v oblasti dizajnu.

S kým sa značka adidas spojila, aby umožnila vznik Futurecraft 3D?

Projekt Futurecraft 3D vznikol vďaka spolupráci s Materialise. Spoločnosť Materialise poskytla tvorcom Futurecraft softvérové riešenia Additive Manufacturing (AM) a vysoko prepracované služby v oblasti 3D tlače.

Pre viac informácií o práci Materialise, navštívte ich webstránku www.materialise.com.

Kedy bude Futurecraft 3D dostupný v predajniach adidas?

Zatiaľ nemáme oficiálny dátum uvedenia do predajní, ale dúfame, že túto informáciu vám budeme vedieť poskytnúť už začiatkom roku 2016.

Aká je budúcnosť Futurecraft?

Futurecraft nie je jednorázový projekt, je to dlhodobá investícia globálnych tvorcov a inovátorov, ktorých cieľom je vylepšovať zážitky.

Futurecraft 3D je prvou zrealizovanou víziou nášho tímu a najbližšieho pol roka nás toho čaká ešte oveľa viac.

Pre viac informácií o budúcnosti športového oblečenia adidas navštívte: http://news.adidas.com/

Zdroj: PR


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - Adidas prekonáva hranice s funkčnou obuvou

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.