5 tipov na cvičenia, ktoré sa dajú robiť aj v zime

redakcia

Za oknami je taký chlad, že len pri pomyslení na to ísť niekam von krútite hlavou, že tak to teda určite nie ? :) A viete pritom, že hýbať sa aj počas zimy môže byť veľmi jednoduché (a dokonca zábavné)? Spísali sme pre vás 5 tipov, ako si udržať kondičku aj počas zimných mesiacov a ešte si to aj užívať.

zimne sporty
Zdroj: Pixabay, CC0
18. DEC 2017

Všetci máme dni, keď sa jednoducho nevieme dostať z postele, najmä keď zaúraduje zimná sezóna. Niektorí ľudia sa v tomto období cítia unavení častejšie, ako inokedy cez rok. Proti únave, hraničiacej s lenivosťou, sa však dá účinne bojovať. 

TIP č. 1: Takto prekonáte zimnú lenivosť.

lenivost

Zdroj: Kristopher Roller/Stocksnap.io, CC0

 

Ak milujete beh a nechcete sa ho vzdať ani počas mesiacov, kedy kraľuje pani Zima, tak TIP č. 2 je pre vás:

Ako sa pripraviť na beh po snehu a v zime

beh v zime

Zdroj: PR, adidas

 

Ak chcete vedieť do detailu, na čo si dať pozor pri zimnom behu, tak nasledujte TIP č. 3: 8 vecí, vďaka ktorým bude beh v zime dokonalý.

zima beh

Zdroj: PR, adidas

 

Trúfnete si na niečo extrémnejšie a mínusové teploty pre vás nie sú problém, ale výzva? Dobre teda. TIP č. 4: inšpirujte sa príbehom Janky Šimkovičovej, zakladateľky portálu CVIČTE.SK, ktorá napísala o svojej skúsenosti. Vyskúšala som otužovanie: Šialený nápad, ktorý má zmysel.

bio kupalisko otuzovanie

Zdroj: Cyril Maščuk

 

Ak ste si predsa povedali, že toto je na vás už príliš odvážne, a radšej ostanete doma v teplúčku, tak aj pre vás máme riešenie. TIP č. 5 na domáci tréning, ktorým sa rozhýbete počas Vianoc.

cvicenie zima doma

Zdroj: Andrewicus, Pixabay.com, CC0

 

Veríme, že sme vás inšpirovali a možno aj nakopli k tomu, že zima naozaj nie je strašiak (a ani výhovorka na to prestať cvičiť). Veď keď ste poctivo makali na svojej postave, tak si zaslúžite vyzerať úžasne aj počas zimných mesiacov. Nebojte, vyformované bruško či stehná síce pod bundou nevidno, ale pri prvých slnečných lučoch na jar budete za hviezdu :)


DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - 5 tipov na cvičenia, ktoré sa dajú robiť aj v zime

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

maria.dankova@hyperia.sk
maria.dankova
 3.1.2018 12:03

Určite súhlasím :) treba na sebe makať aj v zime a možno ešte viac lebo sama na sebe vidím že som lenivejšia v zime ako v lete.. plus do toho sviatky a kilá sa len tak lepia :D ja som si kúpila tieto pásy na cvičenie https://www.letakomat.sk/tchibo/starostlivost-o-zdravie-od-stredy-03-01-2018/?page=5 a odporúčam každému.. aj v Lidl som ich videla :) na cvičenie na doma sú super

 

 
Desiatujete každý deň?
Áno, desiata je dôležitá.
Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
Nie, nikdy na to nemám čas.

Celkom hlasovalo: 2561
Archív ankiet

Odber newsletterov
Tip pre redakciu
Poslať článok

Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.