5 dôvodov, prečo sa oplatí cvičiť v skupine

Mirka

Ani vám sa občas nechce cvičiť? Je to prirodzené. Čo vám však pomôže lenivosť prekonať? Tak napríklad vidina dosiahnutého cieľa dokáže človekom poriadne pohnúť. A niekedy nakopnú priatelia či kamaráti, s ktorými zdieľate spoločne strávené hodiny v telocvični.

5 dôvodov, prečo sa oplatí cvičiť v skupine
24. SEP 2013

Skupinové cvičenia netreba nikomu predstavovať. Medzi obľúbenými sú napríklad joga, pilates, zumba, jumping, bootcamp, flowin, flyfit, crossfit a mnohé iné. Najčastejšie sú v súvislosti s pohybovými aktivitami spomínané fyzické a psychické výhody. Lenže skupinové cvičenia, v porovnaní s individuálnou aktivitou, ponúkajú ešte čosi navyše. Prečo sa teda oplatí cvičiť v skupine?

1. Veľa radosti a zábavy

Atmosféra, v ktorej sa skupinové aktivity cvičia, závisí vo veľkej miery od inštruktora a jeho vynaliezavosti, zmyslu pre humor i momentálnej nálady. V drvivej väčšine prípadov platí, že inštruktor sa snaží dať zo seba čo najviac. To znamená, že chce vytvoriť zábavnú a pohodovú atmosféru, ktorú účastníci prenášajú ďalej do svojich rodín, priateľstiev či pracovných kolektívov. A na hodiny sa s nadšením vracajú.

2. Motivácia

Neviete sa sami poriadne namotivovať? Potom vám môžu pomôcť kamarátky, ktoré s vami chodia pravidelne cvičiť alebo inštruktori, ktorí v rámci svojich lekcií vyhlasujú rozličné súťaže. Odmeňujú napríklad za najlepšiu dochádzku, alebo vyhlásia najsnaživejšieho účastníka cvičenia a pod.

3. Zdravá rivalita

Ktorékoľvek skupinové cvičenie je aj o zdravej rivalite. Koľkokrát ste si povedali: „Keď to dokáže on/a, musím aj ja!“ Určite viackrát. Zdravá súťaživosť je veľkým plusom skupinových cvičení.  

4. Nové priateľstvá

Telocvičňa je ideálnym miestom na zoznamovanie. Zoskupujú sa tu ľudia, ktorí majú podobné záľuby a ciele. Existuje veľká pravdepodobnosť, že človek získa veľa nových známych, kamarátov či dokonca dobrých priateľov.

5. Dôležité informácie

Nech navštevujete akúkoľvek skupinovú pohybovú aktivitu, dozviete sa veľa informácií nielen o konkrétnom type cvičenia, ale s veľkou pravdepodobnosťou napríklad aj o zdravej výžive. Dnešní športoví inštruktori sa snažia svojim klientom poskytnúť čo najviac: vedomosti a skúsenosti nielen z oblasti cvičenia, ale aj celkového zdravého životného štýlu.

Ktoré skupinové cvičenie ja vašou srdcovou záležitosťou?

Foto: adidas

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 dôvodov, prečo sa oplatí cvičiť v skupine

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1968
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.