5 dôvodov, prečo je leto ideálnym obdobím na chudnutie

Mirka

Je pravda, že ak človek niečo naozaj chce, treba na tom začať pracovať hneď. Platí to aj pri chudnutí. Leto je na to ako stvorené!

5 dôvodov, prečo je leto ideálnym obdobím na chudnutie
17. JUL 2014

Ak vás už nebaví pozerať sa na svoj obraz v zrkadle, alebo vás ovládne zdesenie, keď si zmeriate základné proporcie tela, nezúfajte. Nikdy nie je neskoro začať so zmenou. Čo poviete na to, začať už dnes? Letné dni vám dávajú k dispozícii všetko, čo k tomu potrebujete. Tu je 5 dôvodov, prečo chudnúť práve v lete.

1. Leto hrá s vami, nie proti vám

Určite ste si všimli, že v lete ste v oveľa lepšej psychickej pohode ako napríklad v zime. Môžu za to hlavne slnečné lúče, ktoré pozitívne ovplyvňujú psychické rozpoloženie človeka. Práve slnko stimuluje v mozgu tvorbu serotonínu, hormónu, ktorý je zodpovedný za vašu náladu. Horúce letné dni sú tiež spôsobia, že človek zvyčajne skonzumuje menej jedla, alebo aspoň menej nezdravých potravín.

Odporúčame prečítať:  3 zlaté pravidlá, ako čo najskôr získať stratenú kondíciu

 

2. Strava bohatá na živiny, ktoré sú pri chudnutí kľúčové

Leto ponúka množstvo sezónnych potravín, teda hlavne ovocia a zeleniny. Práve ovocné a zeleninové plody zohrávajú pri chudnutí dôležitú úlohu. Obsahujú mnoho cenných látok, ktoré proces redukcie hmotnosti uľahčujú. Ide hlavne o vlákninu, ktorá má schopnosť zasýtiť na dlhší čas a uľahčiť trávenie. Skvelé je aj to, že väčšina zeleniny a niektoré druhy ovocia sú chudobné na kalórie. To znamená, že človek sa môže najesť do sýtosti bez toho, aby musel starostlivo sledovať energetickú hodnotu týchto potravín.

3. Pobyt na čerstvom vzduchu

Ak sa pravidelne nevenujete žiadnej športovej aktivite, počas leta sa táto situácia môže zmeniť. Príjemné letné dni doslova lákajú človeka k tomu, aby sa šiel prejsť do parku alebo do prírody. S letom sú tiež spojené aktivity ako bicyklovanie či plávanie, ktorým ťažko odolávajú i tí, ktorí počas zvyšku roka nerobia vôbec nič.

Odporúčame prečítať: Ako si chudnutím nespomaliť metabolizmus

 

4. Dodržiavanie pitného režimu

Je pravda, že človek sa v lete intenzívnejšie potí, a teda stráca viac telesných tekutín, čiže prirodzene musí aj viac dbať na pitný režim. Lenže zvýšený príjem tekutín spôsobený nielen pitím nápojov, ale aj zvýšenou konzumáciou zeleniny a ovocia, vedie i k lepšiemu fungovaniu metabolizmu. Pre človeka je prirodzenejšie viac piť v lete, ako napríklad v zime.

5. Leto odhaľuje krivky

Ďalším faktorom, ktorý hrá všetkým chudnúcim do karát, je, že v lete chodíme viac odhalení. Mnohí si preto rozmyslia, či sa budú napchávať nezdravými jedlami, ktoré sa bezpochyby podpíšu na ich telesných partiách. Nuž a tie sa počas horúceho leta zakrývajú len veľmi ťažko


DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 5 dôvodov, prečo je leto ideálnym obdobím na chudnutie

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1973
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.