4 štýly jogy, ktoré ocenia akčné ženy

Joga môže byť aj zábavná a zameraná hlavne na získanie peknej a štíhlej postavy. 

4 štýly jogy, ktoré ocenia akčné ženy
13. NOV 2015

Čím sa riadiť pri výbere vhodného štýlu jogy? Myslieť treba na niekoľko vecí, ako napríklad cieľ, ku ktorému sa chceme aj prostredníctvom jogy dopracovať. „Treba si uvedomiť, čo očakávame od hodiny jogy. Ak chceme schudnúť, tak si vyberáme dynamickú formu. Ak máme nejaký zdravotný problém, tak jednoznačne hľadáme pomalšiu jogu, ako je napríklad hatha joga. Je dobré vyskúšať viacero inštruktorov, pretože záleží aj na osobnosti a vyžarovaní inštruktora. Musí nám jednoducho sadnúť,“ radí inštruktorka jogy Nikole Chovancová.

Mladé dievčatá a akčné ženy chcú často prostredníctvom jogy získať peknú postavu, pozitívny vplyv na psychickú stránku berú ako druhoradý. „Mladšie dievčatá vyhľadávajú skôr dynamické formy jogy, akou je aj power joga, pretože ich cieľom je väčšinou vyformovať si peknú a štíhlu postavu. Staršie ženy už uprednostňujú pomalšie typy jogy, možno zamerané na nejakú časť tela ako boľavý chrbát,“ hovorí zo skúseností inštruktorka. Ktoré štýly jogy by teda mohli sedieť mladým a akčným ženám?

Strala joga

Obťažuje vás na joge prílišný dôraz na duchovnú stránku? V tom prípade je pre vás strala joga to pravé, pretože ponúka slobodu. Základom je sústredenie sa na telo a jeho formovanie, nie na dušu, ako je to pri tradičných štýloch jogy.

Hot joga

Hot joga sa cvičí v miestnosti s teplotou okolo 38 stupňov Celzia. Vďaka tomu sa organizmus zbaví toxínov, ale sa aj znižuje hmotnosť a posilňujú svaly. Má aj ďalšie benefity ako zlepšenie rovnováhy a tiež psychického stavu.

Fly joga

Základ fly jogy tvoria niektoré jogové pozície, prvky pilatesu a gymnastiky. Okrem toho, že pomáha pri bolesti chrbtice, znižuje nadváhu, zvyšuje vytrvalosť, posilňuje svaly, kosti i väzivá. Je tiež originálna, zábavná a má pozitívny vplyv na psychiku.

Slackline joga

Slackline je vlastne chôdza po špeciálnom úplete, ktorý je umiestnený medzi dvoma bodmi vo vzduchu. To znamená, že pri tomto pohybe sa zapájajú všetky svaly, zlepšuje sa rovnováha a posilňuje telesné jadro. Ak sa slackline spojí s jogou, má nielen mnoho telesných, ale aj duševných benefitov.

Zdroj foto: flickr.com

Ľudia, ktorí čítali tento článok, zaujímajú sa tiež o: 

Joga: balzam pre dušu aj pre teloJoga: balzam pre dušu aj pre telo

Joga sa považuje za jednu z najzdravších aktivít s hlbokými historickými koreňmi.

 

Ak sa bolesť duše nerieši, poznačí teloAk sa bolesť duše nerieši, poznačí telo

Ak sa dlhodobo nad niečím trápite alebo žijete v strese a tento stav neriešite, skôr či neskôr sa to odzrkadlí na vašom fyzickom zdraví.

 

S jogou proti stresu. prečo je taká účinná?S jogou proti stresu. Prečo je taká účinná?

Jogu si radi doprajeme, pretože sa pomocou nej vieme odreagovať a zbaviť stresu. 


Autor článku

Mirka Mikova

Mgr. Mirka Miková - redaktorka Cvičte.sk

Písaniu sa venujem niekoľko rokov, je mojou prácou i koníčkom. Takisto som vyznávačkou zdravého životného štýlu – pravidelne športujem a nie je mi jedno, čo si dám na tanier. Oblasť výživy ma zaujíma natoľko, že sa v tomto smere aktívne vzdelávam. Nedávno som absolvovala 6-mesačný kurz výživového poradenstva v ČR a plánujem sa zúčastniť ďalších, pretože si myslím, že vedomosti sú základ. Mojím mottom sú slová Usaina Bolta: „Nemožné je len silné slovo používané slabými ľuďmi, ktorí zistili, že je ľahšie žiť vo svete, ktorý im bol daný, ako nájsť v sebe silu niečo zmeniť. Nemožné nie je fakt, ale voľba.“ Viac o mne aj na:

http://bit.ly/

Ďalšie články od autora

DISKUSIA K ČLÁNKU (0)

Diskusia k článku - 4 štýly jogy, ktoré ocenia akčné ženy

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1972
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.