4 dôvody, pre ktoré si zamilujete sexi pole dance

Mirka

Niekedy trvá dlhšie, kým človek nájde športovú aktivitu, ktorá ho vnútorne napĺňa. Pri športe je dôležité nielen vypotiť litre potu a získať telo svojich snov, ale pohyb musí človeka napĺňať vnútorne. Ak hľadáte „menej tradičný“ fitness program, ktorý je sexi, zaujímavý a účinný, čo tak skúsiť pole dance?

4 dôvody, prečo si zamilovať pole dance
10. DEC 2013

Lekcie pole dance sa cvičia v skupinách. Človek dostane jedinečnú príležitosť spoznať ľudí, ktorých baví niečo podobné a dokážu prekonať samých seba, svoje limity. Už len udržať sa na špeciálnej tyči, to si vyžaduje cvik. A naučiť sa skutočne tancovať pole dance? Tak na to treba poctivý tréning.

Dobrou správou je, že lekcie sú prispôsobené úrovni cvičiacich, a preto sa netreba báť. Každý si nájde „niečo pre seba“. Na prvých lekciách sa trénuje na zemi hlavne sexi chôdza, zvodné tanečné pohyby, otočky, až neskôr sa začínajú robiť vertikálne cviky (šplhanie, sedenie na tyči, akrobacia), ktoré majú veľa spoločného s gymnastikou. Pole dance je fitness program, ktorý má mnoho fyzických a psychických výhod. Ktoré sú tie najhlavnejšie?

1. Strata nechcených kilogramov

Pole dance je tanec. Pohybová aktivita, ktorá sa zaraďuje do kategórie kardio cvičení. To znamená, že dochádza nielen k „precvičeniu“ kardiovaskulárneho aparátu, ale aj k spaľovaniu tukových zásob. A to všetci chceme! Mimochodom, pole dance je vhodný pre mužov i ženy všetkých vekových kategórií, ale aj pre tých s nadváhou.  

2. Formovanie tela

Pole dance by sme pokojne mohli nazvať cvičenie 2v1, pretože je zároveň aeróbnym cvičením i posilňovaním. Pri cvičení je potrebné naučiť sa pracovať s váhou vlastného tela, čo je v podstate silovým tréningom, počas ktorého sa tónujú problematické svalové partie ako zadok, brucho, stehná, ale aj napríklad horné končatiny (biceps, triceps), prsia a chrbát. Ďalším plusom je, že pravidelným cvičením dochádza k zlepšeniu celkového držania tela (pole dance obsahuje aj prvky jogy a pilatesu).

3. Zlepšenie celkovej flexibility

Máte skrátené a oslabené svaly, ktoré spôsobujú, že vás akýkoľvek „menej bežný“ pohyb bolí? Pole dance môže pomôcť aj pri riešení týchto problémov. Už v úvode hodiny pri rozohriatí sa vykonávajú cviky, ktorých úlohou je zlepšiť celkovú pružnosť tela a odstrániť stuhnutosť svalov. Okrem toho sa kladie dôraz aj na budovanie rovnováhy a koordinácie, ktoré sú, samozrejme, pri pole dance nevyhnutné.

4. Lepšia nálada a viac sebavedomia

Aj pri pole dance sa uvoľňujú zázračné hormóny šťastia, ktoré spôsobia, že človek zabudne na všetky starosti a cíti sa skvelo. Endorfíny majú zásluhu na zlepšení nálady a pomáhajú zvládať stres. Pole dance pozitívne ovplyvňuje aj sebavedomie. Dôvod? Človek sa „učí“ nové pohyby a choreografie, formuje svoje telo, stráca nadbytočné kilogramy a je v kontakte s ľuďmi. Usmiatymi a šťastnými.

Zdroj videa: www.youtube.com

DISKUSIA K ČLÁNKU (1)

Diskusia k článku - 4 dôvody, pre ktoré si zamilujete sexi pole dance

Nový príspevok

Táto diskusia je otvorená len pre prihlásených užívateľov.

avroradance@yandex.ru
avroradance
 11.2.2014 19:20

Pole dance studio v Bratislave - www.avroradance.sk

 

 

TOP články

  Desiatujete každý deň?
  Áno, desiata je dôležitá.
  Ako kedy, teda podľa toho, či mám čas.
  Nie, nikdy na to nemám čas.

  Celkom hlasovalo: 1971
  Archív ankiet

  Odber newsletterov
  Tip pre redakciu
  Poslať článok

  Poslať článok môže len registrovaný užívateľ.